Letní bolest v krku: 5 hrozeb a 5 řešení

Letní bolest v krku: 5 hrozeb a 5 řešení

Bolest v krku

Nepokazte si letní plány bolestí v krku. Přečtěte si, kde všude na vás může číhat i jak s ní zatočíte.

5 hrozeb…

1.      Klimatizace

Celodenní sezení v kanceláři, cestování autem i nakupování v obchodních centrech má v létě velkou nevýhodu – klimatizaci, která je jedním z největších nepřátel vašeho krku. Přesušený vzduch oslabuje sliznice dýchacích cest, které jsou tak náchylnější k útokům bacilů.

Klimatizaci proto pravidelně čistěte a používejte ji rozumně! Rozdíl mezi teplotou venku a v místnosti by neměl být vyšší než 7 stupňů.

2.      Výkyvy teplot

V kanceláři zapnete „klímu“, abyste měli příjemných 23 stupňů, ale venku na vás čeká rozžhavené sluníčko. A to je problém. Neustále změny teplot nedělají dobře vašemu imunitnímu systému ani krku.

Také letní noci umí být zrádné. Zatímco přes den se pomalu potíte i z očí, večer byste vyměnili království za hřejivý svetr.

3.      Hlasité mluvení

Nesmíte v létě vynechat svůj oblíbený hudební festival, i když víte, že hlasivky si z něj budete léčit ještě týden? Nejen hudební festivaly, ale i přeplněná koupaliště si říkají o hlasitější projev, který se může projevit právě bolestí v krku.

4.      Ledové nápoje

Kdo by v létě netoužil po chladivých kostičkách, které z každého nápoje rázem vykouzlí dokonalé osvěžení? Rychlé zchlazení způsobuje přehřátému tělu šok, právě proto jsou ledové nápoje častým důvodem, proč vás v létě pobolívá v krku. Zchlaďte se v létě raději vlažným čajem. Další rady pro správný pitný režim najdete v našem článku.

5.      Cestování

Klimatizace, změna prostředí i teplotní výkyvy a do toho stres – cestování propojuje všechny největší letní strašáky, které vám přivodí bolest v krku během chvilky. Přečtěte si, jaké zásady dodržovat pro zdravé cestování.

…a 5 řešení

1.      Zakloktejte si

Bolest v krku přelstíte kloktáním! Jaký roztok je proti bolesti v krku účinný? Smíchejte si doma vodu s mořskou solí v poměru půl lžičky na jeden šálek vody nebo si kupte připravené kloktadlo v lékárně.

Roztok Tantum Verde ocení malí i velcí. Je vhodný pro děti už od 4 let. Aby pro ně aplikace byla co nejsnazší, vytřete jim ústa kosmetickým tamponem namočeným v roztoku. Kloktadlo znecitliví bolavá místa a pomocí benzydamin hydrochloridu, který funguje proti zánětům i bolestem, váš krk léčí.

2.      Zabalte to

Osvědčená klasika, kterou používaly už naše prababičky, jsou zábaly. Při bolestech v krku můžete vsadit na přírodní Priessnitzův zábal, ke kterému najdete vše potřebné doma. Otec Priessnitzových zábalů Vinzenz Priessnitz věděl, že studený zapařovací obklad dokáže zázraky. Namočte látku, třeba starý šátek, do studené vody a přitiskněte ji na krk, na ni přiložte nepromokavou vrstvu, která pomůže zapařování. Účel skvěle splní obyčejný igelitový sáček. Na závěr vrstvy omotejte suchou látkou, třeba šátkem. Zábal nechte působit 30 až 60 minut a opakujte dvakrát denně.

3.      Odpočiňte si

Zvolnění tempa pomůže vašemu tělu nabrat dostatek sil pro boj s bacily. Dejte si pozor! Když se k intenzivní bolesti v krku přidají teploty, možná vás postihla „letní angína“, a klidu na lůžku se tak nevyhnete.

4.      Cumlejte pastilky

Nemáte čas na zábaly a v létě se toho děje tolik, že si odpočinek nemůžete dovolit? Právě pro vás jsou jako stvořené pastilky Tantum Verde. Uleví vám rychle a účinně od bolesti a díky svému praktickému balení je můžete použít, kdykoliv se začne bolest v krku hlásit o slovo.

5.      Hodně pijte

Pít, pít a zase pít je rada nad zlato, která vám pomůže překonat spoustu zdravotních problémů včetně bolesti v krku. Dostatek tekutin udrží sliznice vlhké a ty pak lépe zvládají boj s bakteriemi.

Jak řešíte bolest v krku vy? Dejte nám vědět do komentářů na Facebooku.

 

 

 

 

 

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • 🐣🥚 Hody, hody doprovody, dejte Tantum citrónový! 🍋 Nedáte-li citrónový, dejte pomeranč a med, škrábání v krku uleví hned. 👍
Odříkávat velikonoční říkanky pořád dokola dá občas pořádně zabrat. Vybavte koledníky doplňkem stravy Tantum Natura a hlas je nezklame.
#kdyzjdeohlas #momenty #tantumnatura #velikonce #easter #vajicko #easteregg #tantumfamily
  • Oslavte zelený čtvrtek pořádnou zelenou vitamínovou bombou. Víte, které zelené potraviny jsou pro vaše tělo prospěšné? 💚 Brokolice je plná vitamínu C, D, E a obsahuje i železo a hořčík. Má nízký obsah sacharidů a hodně vody, takže ji využijete například pokud hubnete.
💚 Bazalku jsme už několikrát opěvovali, připomínáme tedy, že ulehčuje odkašlávání, uklidňuje nervy a navozuje dobrou náladu.
💚 Avokádo obsahuje mononenasycené tuky, které jsou prospěšné pro tělo.
💚 Pokud přidáte do jídla listy z pampelišky, podpoříte tak svůj metabolimus.

Přesvědčili jsme vás? Připravíte dnes svým blízkým zelené pohoštění?
#tantumfamily #tantumtipy #tantumradi #zelenyctvrtek #zelena #green #healthy #food #greenfood
  • Venku konečně svítí slunce a teploty se přehouply přes 15 stupňů ☀, vy ale musíte zůstat v posteli - dostihlo vás jarní nachlazení.🤐 Od chřipky a nachlazení uleví nápoj z léku Tantogrip do 20 minut. Máte #tantogrip ve vaší domácí lékarničce?
#tantumfamily #flu #sick #nemoc #chripka #ryma #hepci #nachlazeni #marod ✅Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
  • Právě teď je ten správný čas vrhnout se na sázení bylinek.
Víte, co by ve vaší zahrádce nemělo chybět? 🌿 Látky obsažené v bazalce podporují chuť k jídlu a usnadňují trávení
🌿 Levandule uvolňuje svaly a pomáhá při bolesti hlavy a zad.
🌿 Čaj z majoránky zahradní vám pomůže při nachlazení.
🌿 Meduňka lékařská zpříjemní spánek a uleví od bolesti hlavy.
🌿 Máta peprná zklidňuje organismus.
☀ Najděte jim slunné místo, kde se jim bude dařit.
#bylinky #pestujeme #zahrada #zahradnik #bylinkarka #herbs #nature #flower #jaro #tantumfamily #tantumradi #tantumtipy