Pijete zdravě? Je to jednoduché!

Pijete zdravě? Je to jednoduché!

Výživa

Dodržovat správný pitný režim není žádná věda, chce to jen trochu vaší pozornosti a zvyku. Přečtěte si, jak na to.

Ani málo, ani moc

Neexistuje samozřejmě žádný univerzální recept, ale měli byste se vydat zlatou střední cestou – nepít málo, ale ani se přepíjet. Kolik tekutin je tedy tak akorát? Jako rozumný průměr se uvádí 1,5 až 2 litrů denně. Říkáte si, že to není žádný problém? Nezapomeňte odečíst silný černý čaj, který si připravujete každé ráno k snídani i odpolední kávičku s kolegyněmi. Kolik toho vypijete teď?

Tip: Spočítejte si, kolik byste toho měli vypít za běžných podmínek. Na každých 15 kilogramů hmotnosti byste měli vypít 0,5 litru tekutin.

Pokud se hodně hýbete (a tím pádem potíte), přizpůsobte tomu i pitný režim. Ten se odvíjí i od zdravotního stavu a samozřejmě počasí – v létě toho vypotíme daleko více než v zimě.

Naučte se pít

Celý den si na vodu ani nevzpomenete a připomene se vám až večerní bolestí hlavy? Změňte své návyky! Pro začátek bude stačit, když si dáte za cíl vypít určité množství. Začněte klidně půl litrem, ale buďte poctiví – láhev s vodou noste všude a mějte ji neustále na očích. Snažte se pít průběžně během celého dne, i když nemáte žízeň.

Tip: Nezapomínejte hlídat, kolik (a co) vypijí vaše děti. Malé děti mají příjem i výdej tekutin až 5krát vyšší.

Sodovky vyměňte za vodu

Nejlepší volbou pro doplnění tekutin jsou samozřejmě čistá obyčejná voda a minerální voda, která vám dodá potřebné živiny. Čím ji nahradit, když jste na sladké a voda vám prostě nechutná? Vyhněte se syceným nápojům, které nejsou pro tělo kvůli obsahu oxidu uhličitého nejlepším zdrojem tekutin. Většina bublinkových nápojů navíc obsahuje velké množství cukru, konzervantů a barviv, takže máte hned několik důvodů, proč je vynechat.

Raději si zřeďte ovocný džus s vodou, minimálně v poměru 1:2, nebo uvařte bylinkový čaj. Vhodné jsou i iontové nápoje, které by neměli vynechávat sportovci. U minerálních vod i bylinných čajů ale platí, že byste je měli střídat. Nezapomeňte, že bylinky mohou ovlivnit účinek řady léků – pro jistotu se tedy podívejte do příbalového letáku svých léků nebo se poraďte v lékárně.

Léto: Zchlaďte se čajem

Cítíte se unavení, i když je venku krásně a spánku máte dostatek? Letní horka znamenají spoustu vypocené vody a s ní i důležitých minerálů. Dejte si pozor na dehydrataci, která se může projevit i bolestmi hlavy nebo zácpou.

Chcete zahnat žízeň a zároveň se osvěžit? V létě skvěle poslouží vlažné čaje. Ledové nápoje vás na chvíli ošálí, ale po chvíli ucítíte ještě větší žízeň. Ideální teplota nápojů pro letní osvěžení je 16 °C.

Dodržujete pravidelný pitný režim, nebo to flákáte? Napište nám do komentářů na Facebooku.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • 🐣🥚 Hody, hody doprovody, dejte Tantum citrónový! 🍋 Nedáte-li citrónový, dejte pomeranč a med, škrábání v krku uleví hned. 👍
Odříkávat velikonoční říkanky pořád dokola dá občas pořádně zabrat. Vybavte koledníky doplňkem stravy Tantum Natura a hlas je nezklame.
#kdyzjdeohlas #momenty #tantumnatura #velikonce #easter #vajicko #easteregg #tantumfamily
  • Oslavte zelený čtvrtek pořádnou zelenou vitamínovou bombou. Víte, které zelené potraviny jsou pro vaše tělo prospěšné? 💚 Brokolice je plná vitamínu C, D, E a obsahuje i železo a hořčík. Má nízký obsah sacharidů a hodně vody, takže ji využijete například pokud hubnete.
💚 Bazalku jsme už několikrát opěvovali, připomínáme tedy, že ulehčuje odkašlávání, uklidňuje nervy a navozuje dobrou náladu.
💚 Avokádo obsahuje mononenasycené tuky, které jsou prospěšné pro tělo.
💚 Pokud přidáte do jídla listy z pampelišky, podpoříte tak svůj metabolimus.

Přesvědčili jsme vás? Připravíte dnes svým blízkým zelené pohoštění?
#tantumfamily #tantumtipy #tantumradi #zelenyctvrtek #zelena #green #healthy #food #greenfood
  • Venku konečně svítí slunce a teploty se přehouply přes 15 stupňů ☀, vy ale musíte zůstat v posteli - dostihlo vás jarní nachlazení.🤐 Od chřipky a nachlazení uleví nápoj z léku Tantogrip do 20 minut. Máte #tantogrip ve vaší domácí lékarničce?
#tantumfamily #flu #sick #nemoc #chripka #ryma #hepci #nachlazeni #marod ✅Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
  • Právě teď je ten správný čas vrhnout se na sázení bylinek.
Víte, co by ve vaší zahrádce nemělo chybět? 🌿 Látky obsažené v bazalce podporují chuť k jídlu a usnadňují trávení
🌿 Levandule uvolňuje svaly a pomáhá při bolesti hlavy a zad.
🌿 Čaj z majoránky zahradní vám pomůže při nachlazení.
🌿 Meduňka lékařská zpříjemní spánek a uleví od bolesti hlavy.
🌿 Máta peprná zklidňuje organismus.
☀ Najděte jim slunné místo, kde se jim bude dařit.
#bylinky #pestujeme #zahrada #zahradnik #bylinkarka #herbs #nature #flower #jaro #tantumfamily #tantumradi #tantumtipy