5 zásad pro zdravé cestování

5 zásad pro zdravé cestování

Prevence

Chystáte se na dovolenou? Nepokazte si ji nachlazením! Přečtěte si naše tipy, díky kterým můžete vyrazit s čistým svědomím.

Cestování jako nápor na imunitu

Sbalit doklady, letenky, léky a hlavě nezapomenout plyšáka Usínáčka, bez kterého by vaši dceru (a tím pádem i vás) čekala bezesná noc! Je balení na dovolenou nápor na vaše nervy? Nebo jste před cestováním vždycky nervózní už jen ze samotné cesty? Stres je jedním z faktorů, který může s vaší imunitou pěkně zamávat. A to na dovolené určitě nechcete.

Co když se k tomu přidá cestování letadlem? Uzavřený prostor a spousta lidí – to jsou přímo žně pro viry, které se v takových podmínkách šíří poměrně snadno. Proto nezanedbejte přípravu a zapracujte na své imunitě ještě před odjezdem. Pokud se o dovolené nerozhodujete na poslední chvíli, zvyšte minimálně měsíc před odjezdem přísun vitamínu C. Další tipy, jak posílit imunitu najdete tady.

Potřebujete další argument, proč přípravu nepodcenit? Váš organismus je zvyklý na viry z prostředí, ve kterém se pohybujete. Když vycestujete na dovolenou, je tak snazší podlehnout nachlazení.

Co dělat, aby vaše dovolená proběhla bez zdravotních komplikací?

1.     Před dovolenou: Zajděte k lékaři

Pokud před cestou nejste zcela fit, raději navštivte lékaře. Přece si nechcete pokazit dovolenou, na kterou se tak dlouho těšíte? Pokud zdravotní problém budete ignorovat, můžete si dovolenou dost znepříjemnit. Už jen domlouvání se v cizí zemi může být stresující a co teprve, pokud jde o zemi, kde není lékařská péče v kvalitě, na jakou jste zvyklí z domu? K tomu si připočtěte finanční náklady – zdravotní pojišťovna nemusí pokrýt náklady na péči, pokud řešíte problém, kterým jste trpěli už před dovolenou. Nakonec tak můžete za ošetření zaplatit až desítky tisíc korun.

2.     Potřebujete očkování? Zjistěte to!

Chystáte se do exotické země? Možná se cesta neobejde bez očkování. Poraďte se se svým lékařem, která očkování doporučuje do vaší cílové destinace. Nejčastější jsou očkování proti žloutence typu A, žluté zimnici a břišnímu tyfu.

3.     Lékárničku s sebou: Vždy a všude

Buďte připraveni na vše! Vezměte si s sebou cestovní lékárničku, která vás zachrání při nepříjemnostech, jako jsou průjem, nevolnost, bolesti hlavy nebo zubů. Co by taková lékárnička měla obsahovat?

  • náplasti
  • lék proti bolesti
  • lék proti průjmu
  • Tantum Verde (zachrání vás při bolesti v krku a uleví i od bolavých zubů)
  • dezinfekce

4.     Pijte vodu, pijte pitnou vodu: A noste ji s sebou

Všichni zkušení cestovatelé mají jedno společné – nosí stále u sebe pitnou vodu. Moc dobře totiž ví, že sehnat ji během cestování může být někdy obtížné. Ne všude je voda z kohoutku pitná, proto se jejímu pití raději vyhněte.

5.     Dezinfikujte

Bakterie číhají všude – na klikách od dveří, na pultech supermarketů, na jídelních stolech nebo při výběru z bankomatu. Nezapomeňte proto na důležitou cestovní vychytávku – antibakteriální gel, který můžete nosit stále při sobě, ať už v kabelce nebo v kapse. A ne, že ho s sebou budete jen nosit, musíte ho také používat. J

Tip: Při cestování se vyhněte sahání na obličej a do očí. Snížíte tak riziko přenosu bakterií.

Máte nějaké další tipy pro zdravé cestování? Podělte se o ně s námi do komentářů na Facebooku.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Probouzíte se ráno, po noci strávené ve stanu, s nepříjemným pocitem v krku? 🤐
Mějte vy i vaši malí táborníci stále při sobě gumové pastilky, které vám pomůžou zahnat dráždivé pocity v krku.
Doplněk stravy #tantumnatura seženete na pultech drogerií @dm_cesko i ve vaší lékárně nebo na benzinové stanici. 💚
◽
◽
◽
#tantumfamily #tantumradi #leto #stan #kemp #stanujeme #rodina #vylet #zabava #navylete #valetujeme #vestanu
  • Léto je v plném proudu. Jak si ho užíváte? Napište nám do komentářů. 😍👇
◽
◽
◽
#leto #tantumfamily #rodina #zavaba #voda #slunce #koupacka #deti
  • Léto s sebou nese kromě pohody i nějaké ty nepříjemnosti. Co by ve vaší lékárničce v létě nemělo chybět?
🆘 Kleštičky na klíšťata a repelent
🆘 Náplast a obinadlo na odřená kolena
🆘 Doplněk stravy #tantumnatura pro úlevu od nepříjemného pocitu v krku
🆘 Lék #tantogrip, který do 20 minut uleví od příznaků nachlazení
◽
◽
◽
#lekarnicka #tantumradi #tantumtipy #tantumfamily #leto #zabava #dobrodrustvi #prvnipomoc #lekarna #lek ✅ Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
✅ Tantum Verde Roztok obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Doplněk stravy #tantumnatura pomáhá při chrapotu, škrábání v krku a nepříjemnému pocitu v krku. Vyzkoušeli jste už obě příchutě?
◽
◽
◽
#tantumfamily #tantumnatura #pomeranc #citron #med #zdravi #priroda #vitaminy ✅  Tantum Natura je doplněk stravy.