Tiché Vánoce? 5 tipů, jak bojovat proti chrapotu

Tiché Vánoce? 5 tipů, jak bojovat proti chrapotu

Bolest v krku

Konečně poklábosíte s babičkou, talíř s cukrovím vezmete útokem a zazpíváte si oblíbené koledy. Jakkoli plánujete přežít svátky, určitě to není v posteli bez možnosti vydat ani hlásku. Letos se vám to naštěstí nestane! Přečtěte si, jak porazit chrapot a ztrátu hlasu.

Tip: Tento článek pečlivě uschovejte – po proflámované silvestrovské noci se možná bude taky hodit!

1.     Koledy rozhodně vynechejte

Těšili jste se, že si se švagrovou zapějete Vánoce, Vánoce přicházejí? Na to bohužel zapomeňte a nalaďte se na tichou noc. Doslova.

Nejlepším lékem na zánět hlasivek a ztrátu hlasu je totiž klid. Aspoň si doopravdy odpočinete a kdoví – manžel a děti možná letos zdobení stromečku zvládnou bez vašich pokynů. Nezapomeňte rodinu za jejich výkon pochválit, i když pak stromeček potajmu přezdobíte (psst!).

 

2.     Uvařte si šalvějový čaj

Zapamatujte si jedno důležité pravidlo: Zvlhčujte. Zapomeňte na studené a perlivé nápoje, místo toho sáhněte po hrnku šalvějového čaje. Popíjejte ho nebo kloktejte. Při chrapotu vám pomůže i lípa a sléz.

Pozor však na svařák – je sice horký a provoní celý dům, alkohol je však při ztrátě hlasu vašim nepřítelem, stejně jako kafe!

3.     Mějte po ruce pastilky Tantum Natura

Mnohem chytřejší než léčit následky zánětu je naučit se mu předcházet. Nenechte před svátky nic náhodě a vybavte domácí lékárničku přírodními pastilkami doplňku stravy Tantum Natura. Obsahují propolis a vitamin C. Díky tomu pomáhají podpořit přirozenou imunitu.  Nedejte šanci chrapotu, škrabání ani vysychání sliznice – například ze suchého vzduchu v přetopeném bytě.

Pastilky jsou vhodné pro děti už od 3 let – když za vámi přiběhne drobotina se stížností, že ji začalo škrábat v krku, pastilka s příjemnou chutí zážitek z Ježíška včas zachrání.  Více tipů, jak u dětí zatočit s bolestí v krku, jsme popsali v tomto článku.

4.     Chopte se cibule

Na hlasivky skvěle funguje i vymačkaná šťáva z cibule se lžící domácího medu. Na tento starý recept přísahají všechny babičky a vědí proč – látky v cibulovém „sirupu“ pomáhají k lepšímu slinění a zbavují nás nechtěného hlenu.

Zajímá vás, proč je český med v lidovém léčitelství tak oblíbený a jak rozeznat kvalitní od nekvalitního? Přečtěte si tento článek.

5.     Kloktejte Tantum Verde

Když domácí recepty nezabírají, sáhněte radši po osvědčeném pomocníkovi. Kloktadlo Tantum Verde působí protizánětlivě a zmírňuje bolest, která vám znepříjemňuje svátky.

Jak na to

  • Kloktejte minimálně půl minuty
  • Alespoň půl hodiny po kloktání nejezte a nepijte
  • Opakujte po 1,5 až 3 hodinách až 6x denně
  • Dětem od 4 let, které neumí kloktat, vytírejte ústní dutinu tamponem namočeným v kloktadle

Zažili jste už ztrátu hlasu? Co jste dělali a co vám nejvíce pomohlo? Napište nám svůj názor do komentáře na Facebooku.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Kuk! 👀 I vy odpočítáváte dny do víkendu, kdy se můžete válet v posteli? My rozhodně ano! Tak zůstaňte v teple, ať si víkend nepokazíte nachlazením. ☃😨
#weekend #weekendtime #fun #vikend #tantumfamily #kids #family #cold #winter #wintertime
  • Otevíráme 👉 slovník pravé lásky. 👈 Jak si vyznáváte lásku doma? Pro nás je třeba vyznáním lásky i věta: "Uvařím ti čaj," ☕ nebo "Půjčím ti svůj svetr." Napište nám, jak to máte vy.
#slovnikpravelasky #tantumfamily #laska #pravalaska #love #care #healthy #healthcare
  • Pravá láska znamená postarat se o ty, které máme na světě nejradši. ❤️❤️❤️ Třeba když jsou nemocní a potřebují nás. Kdo je tím nejbližším člověkem pro vás?
#family #familyfirst #love #rodina #familytime #tantumfamily
  • Nenechte se převálcovat příznaky chřipky. 🤧
Zažeňte je nápojem z léku Tantogrip citrón nebo Tantogrip pomeranč, který můžete pít teplý ☕ i studený 🥛.
Uleví vám
👉 od bolesti hlavy
👉 horečky/zimnice
👉 bolesti svalů
👉 rýmou ucpaného nosu
#tantogrip #tantumfamily #winter #cold #flu #sick #home #homesick #coldweather ✅ Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.