Dar od včel propolis: Znáte jeho blahodárné účinky?

Dar od včel propolis: Znáte jeho blahodárné účinky?

Zánět dutiny ústní

Dezinfikuje, urychluje hojení, pomáhá s léčbou akné, podporuje imunitu,… Jen těžko si vybavíte jiný dar přírody s tak skvělými vlastnostmi. Propolis používají včely k zpevnění úlů, člověk ho ale může využít na tisíc způsobů. Přečtěte si, jak můžete propolis využít vy a připravte si z něj doma tinkturu nebo mast.

Blahodárné účinky propolisu

O propolisu se říká, že může pomáhat s celou řadou problémů – je dobrý na akné, nachlazení, afty, onemocnění dásní i drobné ranky, které se díky němu hojí rychleji. Také posiluje imunitu, dezinfikuje a je vhodný pro prevenci různých infekcí, chřipky a dalších onemocnění.

S jistotou víme, že obsahuje spoustu prospěšných látek, mezi nimi vitamíny B1, B2, B6, C a E, dále minerály, jako je vápník, hořčík nebo železo, a také flavonoidy, které přispívají k normální funkci imunity. Jeho složení je pokaždé trochu jiné, a proto ho není možné vyrobit uměle. Seženete ho ale u včelařů, nebo si můžete zajít do lékárny pro produkty s propolisem.

Vyrobte si propolisovou tinkturu nebo mast

Zajděte si pro propolis k včelaři a vyrobte si z něj tinkturu nebo mast. Zvládnete to i doma.

Tinktura

Na propolisovou tinkturu budete potřebovat nadrobený propolis, alespoň 60% líh a jemné síto.

Nadrobený propolis nasypejte do lihu v poměru 1 díl propolisu na 2 díly lihu a protřepejte. Lahev nechte 2 až 3 týdny na chladném a temném místě (popřípadě tinkturu nalijte do tmavé lahve) a pravidelně ji protřepávejte. Poté tinkturu sceďte přes jemné síto.

Tinkturu můžete používat na drobná poranění a oděrky nebo ji zředěnou pít pro zachování imunity (stačí několik kapek denně). Pozor, tinktura může barvit!

Mast

Na mast potřebujete propolisovou tinkturu a buď lékařskou vazelínu, nebo bambucké máslo v poměru 1 díl tinktury na 5 dílů tuku.

Tuk rozpusťte ve vodní lázni a poté přidejte tinkturu. Směs míchejte, dokud se líh z tinktury neodpaří. Potom mast nalijte do nádoby, nechte vychladnout a po vychladnutí uložte do lednice.

Propolisovou mast můžete použít na hojení drobných ranek nebo popálenin.

Pro propolis do lékárny

Pro propolis v praktické podobě si můžete zajít i do lékárny. Nově tam seženete doplněk stravy Tantum Natura, který obsahuje výtažek z propolisu. Tantum Natura je k dostání ve dvou příchutích -med a citrón nebo med a pomeranč. Seženete ho v gumových pastilkách, které jsou vhodné i pro děti od 3 let a nastávající i kojící maminky.

Doplněk stravy Tantum Natura obsahuje extrakt z propolisu, vitamín Czinek, které přispívají k normální funkci imunitního systému, snižují únavu a pomáhají podporovat obranyschopnost organismu. Už jste ho vyzkoušeli?

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • 💪 🤐 Tantum Verde Spray je nepostradatelný pomocník nejen při bolestech v krku. Kdy sáhnout po jeho silnějším bratrovi Tantum Verde Spray Forte?
✅ Když vás trápí silná bolest v krku nebo ústech
✅ Přijde vhod i při bolestech po stomatochirurgických zákrocích
✅ Je 2⃣krát silnější a stačí vám 2 až 4 vstřiky dvakrát až šestkrát denně ✅ A je pouze pro dospělé
▪
▪
▪
#tantumfamily #tantumverde #nemoc #bolest #spray #sprej #cestakezdravi #bolestvkrku #zdravi #angina #nachlazeni #chripka #rodina #sick #illness #teplota #health #pomoc #bolestzubu #zub #moudrak
✔ Tantum Verde Spray a Tantum Verde Spray Forte obsahují benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • "Kniha Babička, od Boženy Němcové, je o.....ehm ehm 😷..." Ztratit hlas při zkoušce dospělosti je noční můra všech maturantů. 😱 Pokud máte doma středoškoláka, kterého z věčného opakování definic začalo škrábat v krku, přibalte mu kromě talismanů pro štěstí i doplněk stravy #tantumnatura. Pastilky pomáhají při škrábání a vysychání v krku. 👍 ▫
▫
▫
#tantumfamily #tantumradi #maturita #stredoskolak #stredniskola #zkouskadospelosti #ustnimaturita #uceni #budoucnost #study #skola #vzdelani #vysokaskola #maturanti #hlas #zkouska #nahlas #trida #class
  • GÓÓÓÓÓÓL !!!!🏒 Jsou vaše hlasivky připravené na fandění? Aby vás bylo všude slyšet, mějte po ruce doplněk stravy #tantumnatura. ▫
▫
▫
#tantumfamily #nahlas #pastilkynahlas #momenty #hokej #hockey #mistrovstvi #icehockey #fandime #cesko #cesi #dotoho #gol #sport #napeti #championship #medaile #hosidotoho #kdoneskacenenicech
  • 💪 Ne všichni hrdinové nosí kápi. A u hrdinek to platí dvojnásob.
Některé umí tu nejlepší česnečku 🍲, která vás dostane z nachlazení vždy na nohy, některé zvládnou uběhnout maraton a potom s dětmi napsat úkoly, ale 
jedno mají 👩 hrdinky všedních dnů společné - dennodenně nás inspirují. ❤
Podělte se s námi o váš oblíbený příběh s ženou, kterou považujete za největší hrdinku. 💚
▪
▪
▪
#denmatek #mothersday #mama #maminka #tantumfamily #laska #mamka #rodina #jaro #spring #hrdinka #hero #inspirace #inspire #zdravi #mom #mum