Jak si užít Vánoce ve zdraví

Jak si užít Vánoce ve zdraví

Nezařazené

Vánoce se kvapem blíží. Pojďte si připomenout, co dělat a nedělat, abyste si čas s rodinou užili bez zdravotních komplikací.

Nástrahy vánoční tabule

Naládovat se včelími úlky a maminčinými vyhlášenými perníčky, vyzkoušet bramborový salát od celé rodiny, abyste se přesvědčili, že vy ho děláte nejlépe a všechno zapíjet vaječným koňakem nebo svařákem? Kdo by se na to netěšil? Víme, že odolat svodům svátečních dobrot je obtížné, ale myslete i na své zdraví a snažte se ochutnávat v rozumné míře. Zejména pokud vás trápí zvýšený cholesterol nebo si musíte hlídat hladinu cukru, jsou pro vás svátky jednou velkou překážkovou dráhou. Pro takové případy s sebou na návštěvy noste zdravější varianty klasických dobrot.

Nestíháte? Žádný stres…

Vybrat dokonalé dárky, uklidit celý byt, napéct třicet druhů cukroví a strachovat se, že kvůli chystání štědrovečerní večeře nestihnete Popelku…O tom přece Vánoce nejsou. Smiřte se pro jednou s neumytými okny a užijte si svátky s vašimi nejbližšími bez zbytečného stresu. Vždyť o tom to přece celé je. J

V kuchyni opatrně

Víte, že většina vánočních úrazů se odehraje v kuchyni? Není divu, když právě tam probíhají hlavní přípravy. Říznutí nebo popálenina se v nestřeženém okamžiku objeví jako nic. Až tedy budete kuchat kapra nebo krájet brambory do salátu, tak dvakrát měřte a jednou (a správně) řežte!

Bacha na bacily!

Rodinné návštěvy, výlety na hory, přetápěné místnosti a do toho teplotní výkyvy dělají z vánočních svátků ideální kombinaci pro šíření bakterií a virů. Co dělat, aby vám nachlazení nepokazilo svátky? Posilováním imunity na poslední chvíli to už nespasíte, ale můžete na to myslet do budoucna. Nezapomeňte na svátky doplnit domácí lékárničku. Neměl by v ní chybět lék Tantogrip citrón / Tantogrip pomeranč pro přípravu nápoje, který vám do 20 minut uleví od příznaků chřipkyroztok Tantum Verde, který můžete použít při bolesti v krku i zánětech v dutině ústní.

Neztrácejte hlas

Přijít o Vánocích o hlas? Jak byste babičce vysvětlili, že už se do vás opravdu nevleze další porce bramborového salátu? Jestli ze sebe vydáváte místo slov chrapot, vyměňte studené minerálky za bylinkové čaje –  vždy hlídejte složení a střídejte je. Nebo mějte po ruce doplněk stravy Tantum Natura, který vám uleví od dráždění v krku a jeho gumovou formu ocení i mladší členové rodiny. Přečtěte si naše další tipy proti chrapotu i ztrátě hlasu.

Snad si díky našim radám užijete Vánoce v plném zdraví. Nezapomeňte nám napsat do komentářů, jak jste si s vánočními nástrahami poradili.

 

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • 🐣🥚 Hody, hody doprovody, dejte Tantum citrónový! 🍋 Nedáte-li citrónový, dejte pomeranč a med, škrábání v krku uleví hned. 👍
Odříkávat velikonoční říkanky pořád dokola dá občas pořádně zabrat. Vybavte koledníky doplňkem stravy Tantum Natura a hlas je nezklame.
#kdyzjdeohlas #momenty #tantumnatura #velikonce #easter #vajicko #easteregg #tantumfamily
  • Oslavte zelený čtvrtek pořádnou zelenou vitamínovou bombou. Víte, které zelené potraviny jsou pro vaše tělo prospěšné? 💚 Brokolice je plná vitamínu C, D, E a obsahuje i železo a hořčík. Má nízký obsah sacharidů a hodně vody, takže ji využijete například pokud hubnete.
💚 Bazalku jsme už několikrát opěvovali, připomínáme tedy, že ulehčuje odkašlávání, uklidňuje nervy a navozuje dobrou náladu.
💚 Avokádo obsahuje mononenasycené tuky, které jsou prospěšné pro tělo.
💚 Pokud přidáte do jídla listy z pampelišky, podpoříte tak svůj metabolimus.

Přesvědčili jsme vás? Připravíte dnes svým blízkým zelené pohoštění?
#tantumfamily #tantumtipy #tantumradi #zelenyctvrtek #zelena #green #healthy #food #greenfood
  • Venku konečně svítí slunce a teploty se přehouply přes 15 stupňů ☀, vy ale musíte zůstat v posteli - dostihlo vás jarní nachlazení.🤐 Od chřipky a nachlazení uleví nápoj z léku Tantogrip do 20 minut. Máte #tantogrip ve vaší domácí lékarničce?
#tantumfamily #flu #sick #nemoc #chripka #ryma #hepci #nachlazeni #marod ✅Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
  • Právě teď je ten správný čas vrhnout se na sázení bylinek.
Víte, co by ve vaší zahrádce nemělo chybět? 🌿 Látky obsažené v bazalce podporují chuť k jídlu a usnadňují trávení
🌿 Levandule uvolňuje svaly a pomáhá při bolesti hlavy a zad.
🌿 Čaj z majoránky zahradní vám pomůže při nachlazení.
🌿 Meduňka lékařská zpříjemní spánek a uleví od bolesti hlavy.
🌿 Máta peprná zklidňuje organismus.
☀ Najděte jim slunné místo, kde se jim bude dařit.
#bylinky #pestujeme #zahrada #zahradnik #bylinkarka #herbs #nature #flower #jaro #tantumfamily #tantumradi #tantumtipy