Jak si užít Vánoce ve zdraví

Jak si užít Vánoce ve zdraví

Nezařazené

Vánoce se kvapem blíží. Pojďte si připomenout, co dělat a nedělat, abyste si čas s rodinou užili bez zdravotních komplikací.

Nástrahy vánoční tabule

Naládovat se včelími úlky a maminčinými vyhlášenými perníčky, vyzkoušet bramborový salát od celé rodiny, abyste se přesvědčili, že vy ho děláte nejlépe a všechno zapíjet vaječným koňakem nebo svařákem? Kdo by se na to netěšil? Víme, že odolat svodům svátečních dobrot je obtížné, ale myslete i na své zdraví a snažte se ochutnávat v rozumné míře. Zejména pokud vás trápí zvýšený cholesterol nebo si musíte hlídat hladinu cukru, jsou pro vás svátky jednou velkou překážkovou dráhou. Pro takové případy s sebou na návštěvy noste zdravější varianty klasických dobrot.

Nestíháte? Žádný stres…

Vybrat dokonalé dárky, uklidit celý byt, napéct třicet druhů cukroví a strachovat se, že kvůli chystání štědrovečerní večeře nestihnete Popelku…O tom přece Vánoce nejsou. Smiřte se pro jednou s neumytými okny a užijte si svátky s vašimi nejbližšími bez zbytečného stresu. Vždyť o tom to přece celé je. J

V kuchyni opatrně

Víte, že většina vánočních úrazů se odehraje v kuchyni? Není divu, když právě tam probíhají hlavní přípravy. Říznutí nebo popálenina se v nestřeženém okamžiku objeví jako nic. Až tedy budete kuchat kapra nebo krájet brambory do salátu, tak dvakrát měřte a jednou (a správně) řežte!

Bacha na bacily!

Rodinné návštěvy, výlety na hory, přetápěné místnosti a do toho teplotní výkyvy dělají z vánočních svátků ideální kombinaci pro šíření bakterií a virů. Co dělat, aby vám nachlazení nepokazilo svátky? Posilováním imunity na poslední chvíli to už nespasíte, ale můžete na to myslet do budoucna. Nezapomeňte na svátky doplnit domácí lékárničku. Neměl by v ní chybět lék Tantogrip citrón / Tantogrip pomeranč pro přípravu nápoje, který vám do 20 minut uleví od příznaků chřipkyroztok Tantum Verde, který můžete použít při bolesti v krku i zánětech v dutině ústní.

Neztrácejte hlas

Přijít o Vánocích o hlas? Jak byste babičce vysvětlili, že už se do vás opravdu nevleze další porce bramborového salátu? Jestli ze sebe vydáváte místo slov chrapot, vyměňte studené minerálky za bylinkové čaje –  vždy hlídejte složení a střídejte je. Nebo mějte po ruce doplněk stravy Tantum Natura, který vám uleví od dráždění v krku a jeho gumovou formu ocení i mladší členové rodiny. Přečtěte si naše další tipy proti chrapotu i ztrátě hlasu.

Snad si díky našim radám užijete Vánoce v plném zdraví. Nezapomeňte nám napsat do komentářů, jak jste si s vánočními nástrahami poradili.

 

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Co nesmí chybět v zimě ve vaši lékárničce? Tantum Verde! Proč? Nepříjemnou bolest v krku nemá rád nikdo z nás.
#tantumfamily #tantumverde #zima #bolest #bolestvkrku #lekarnicka #doma #winter #snow #snih #mraz
✅ Tantum Verde obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Jak si užít jarní prázdniny na horách bez nachlazení? ❄🤧
🙆‍♀ Nepodceňujte výběr oblečení. Základem jsou kvalitní funkční materiály a tři termovrstvy – sací, izolační, ochranná.
⛄ Buďte v suchu. Po návratu ze zimní procházky nebo lyžovačky se ihned převlékněte do suchého.
⏰ Zaplašte první příznaky včas. Bolí vás v krku a máte strach, že nachlazení vám zkazí zbytek pobytu na horách? V takových případech mějte po ruce Tantum Verde. Pastilky tiší bolest a dráždění v krku a usnadňují polykání.
#tantumfamily #zima #rodina #zabava #rodinechvilky #
✔Tantum Verde obsahují benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Dnes je Den svatého Valentýna ❤ . Jak dáváte najevo svým nejbližším, že vám na nich záleží? 💚
#valentyn #laska #rodina #pratele #kamaradi #tantumfamily
  • Určitě to znáte. Ráno zazvoní budík ⏰, vstanete a už je vám jasné, že na vás něco leze 🤒. Hlava vám třeští, zimnice klepe s celým vaším tělem, ... Vy ale do práce dnes prostě musíte 💻! Sáhněte po nápoji z léku Tantogrip. Uleví vám od prvních příznaků chřipky a vy tak svůj pracovní den zvládnete 👍 .
#tantumfamily #tantogrip #tantumradi #zdravi #prace #workhard #drink #napoj #lek #lecime #pracujeme ✔ Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.