Domácí lékárnička: Tohle v ní nesmí chybět!

Domácí lékárnička: Tohle v ní nesmí chybět!

NachlazeníPrevence

Jak vypadá vaše domácí lékárnička? Podívali jsme se vybavení, které by vám doma nemělo chybět. Obzvláště, pokud jste maminkou a staráte se o malé neposedy!

Na odřená kolena

Hrdinské pády a následné odřeniny nebo modřiny musí řešit každá máma. A protože pofoukat často nestačí, vybavte se dezinfekcí, kterou drobná poranění snadno vyčistíte. Jsou vaše děti ještě malé? Vyptejte se v lékárně na dezinfekci, která neštípe: například ve formě krému nebo roztoku.

Kromě dezinfekce by vaše lékárnička měla pro drobné úrazy obsahovat:

 • Náplasti
 • Sterilní obvaz
 • Elastické obinadlo

Užitečnou součástí domácí lékárničky jsou i kleště na klíšťata.

Na bolest břicha

Dalším nešvarem, se kterým se doma často potkáváme, jsou nejrůznější zažívací potíže. Jako první pomoc se proto vyplatí mít po ruce lék proti průjmu a zvracení.

Do lékárničky dále patří:

 • Živočišné uhlí
 • Lék na „pálení žáhy“

Na nachlazení a chřipku

„Něco na mě leze,“ sténá manžel nebo dcerka. Po čem sáhnete? Zásobte se lékem Tantum Verde na bolest v krku. Gumové pastilky doplňku stravy Tantum Natura Lemon & Honey s propolisem, vitaminem C a zinkem ulevují při chrapotu a škrabání v krku, vitamin C a zinek navíc pomáhají imunitnímu systému.

A pro každý případ mějte v lékárničce i ve vodě rozpustný lék Tantogrip citrón nebo Tantogrip pomeranč. Od příznaků chřipky a nachlazení (horečka, zimnice, bolest svalů, rýma) ulevuje během 20 minut.

Lékárničku vybavte:

 • Lékem proti horečce a bolesti
 • Teploměrem

(Nejen) na cesty

Rádi cestujete a chodíte na výlety? Vaše lékárnička by (nejen) v tomto případě měla obsahovat:

 • Lék na cestovní nevolnost
 • Kvalitní opalovací krém
 • Lék proti alergii
 • Repelent

Léky pro členy rodiny označte jmény

Součástí lékárničky samozřejmě musí být i léky, které užíváte pravidelně. Pro přehlednost je označte jmény členů rodiny a poznačte si i jejich správné dávkování.

Na obal lékárničky (ideálně kufříku nebo boxu) si pečlivě poznamenejte důležitá telefonní čísla na lékaře a první pomoc. Mohou se hodit.

Lékárničku kontrolujte 2x ročně

Ruku na srdce, jak často kontrolujete krabičky od léků, které doma skladujete? Navykněte si lékárničku kontrolovat dvakrát ročně. Léky s prošlou dobou použitelnosti nevyhazujte do koše – odneste je do lékárny.

Nedělejte si příliš velké zásoby léků: předejdete tak zbytečnému plýtvání.

Byl pro vás tento článek užitečný? Co dalšího obsahuje vaše domácí lékárnička? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích na Facebooku.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

 • 🐣🥚 Hody, hody doprovody, dejte Tantum citrónový! 🍋 Nedáte-li citrónový, dejte pomeranč a med, škrábání v krku uleví hned. 👍
Odříkávat velikonoční říkanky pořád dokola dá občas pořádně zabrat. Vybavte koledníky doplňkem stravy Tantum Natura a hlas je nezklame.
#kdyzjdeohlas #momenty #tantumnatura #velikonce #easter #vajicko #easteregg #tantumfamily
 • Oslavte zelený čtvrtek pořádnou zelenou vitamínovou bombou. Víte, které zelené potraviny jsou pro vaše tělo prospěšné? 💚 Brokolice je plná vitamínu C, D, E a obsahuje i železo a hořčík. Má nízký obsah sacharidů a hodně vody, takže ji využijete například pokud hubnete.
💚 Bazalku jsme už několikrát opěvovali, připomínáme tedy, že ulehčuje odkašlávání, uklidňuje nervy a navozuje dobrou náladu.
💚 Avokádo obsahuje mononenasycené tuky, které jsou prospěšné pro tělo.
💚 Pokud přidáte do jídla listy z pampelišky, podpoříte tak svůj metabolimus.

Přesvědčili jsme vás? Připravíte dnes svým blízkým zelené pohoštění?
#tantumfamily #tantumtipy #tantumradi #zelenyctvrtek #zelena #green #healthy #food #greenfood
 • Venku konečně svítí slunce a teploty se přehouply přes 15 stupňů ☀, vy ale musíte zůstat v posteli - dostihlo vás jarní nachlazení.🤐 Od chřipky a nachlazení uleví nápoj z léku Tantogrip do 20 minut. Máte #tantogrip ve vaší domácí lékarničce?
#tantumfamily #flu #sick #nemoc #chripka #ryma #hepci #nachlazeni #marod ✅Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
 • Právě teď je ten správný čas vrhnout se na sázení bylinek.
Víte, co by ve vaší zahrádce nemělo chybět? 🌿 Látky obsažené v bazalce podporují chuť k jídlu a usnadňují trávení
🌿 Levandule uvolňuje svaly a pomáhá při bolesti hlavy a zad.
🌿 Čaj z majoránky zahradní vám pomůže při nachlazení.
🌿 Meduňka lékařská zpříjemní spánek a uleví od bolesti hlavy.
🌿 Máta peprná zklidňuje organismus.
☀ Najděte jim slunné místo, kde se jim bude dařit.
#bylinky #pestujeme #zahrada #zahradnik #bylinkarka #herbs #nature #flower #jaro #tantumfamily #tantumradi #tantumtipy