Domácí lékárnička: Tohle v ní nesmí chybět!

NachlazeníPrevence

Jak vypadá vaše domácí lékárnička? Podívali jsme se vybavení, které by vám doma nemělo chybět. Obzvláště, pokud jste maminkou a staráte se o malé neposedy!

Na odřená kolena

Hrdinské pády a následné odřeniny nebo modřiny musí řešit každá máma. A protože pofoukat často nestačí, vybavte se dezinfekcí, kterou drobná poranění snadno vyčistíte. Jsou vaše děti ještě malé? Vyptejte se v lékárně na dezinfekci, která neštípe: například ve formě krému nebo roztoku.

Kromě dezinfekce by vaše lékárnička měla pro drobné úrazy obsahovat:

  • Náplasti
  • Sterilní obvaz
  • Elastické obinadlo

Užitečnou součástí domácí lékárničky jsou i kleště na klíšťata.

Na bolest břicha

Dalším nešvarem, se kterým se doma často potkáváme, jsou nejrůznější zažívací potíže. Jako první pomoc se proto vyplatí mít po ruce lék proti průjmu a zvracení.

Do lékárničky dále patří:

  • Živočišné uhlí
  • Lék na „pálení žáhy“

Na nachlazení a chřipku

„Něco na mě leze,“ sténá manžel nebo dcerka. Po čem sáhnete? Zásobte se lékem Tantum Verde na bolest v krku. Gumové pastilky doplňku stravy Tantum Natura Lemon & Honey s propolisem, vitaminem C a zinkem ulevují při chrapotu a škrabání v krku, vitamin C a zinek navíc pomáhají imunitnímu systému.

A pro každý případ mějte v lékárničce i ve vodě rozpustný lék Tantogrip citrón nebo Tantogrip pomeranč. Od příznaků chřipky a nachlazení (horečka, zimnice, bolest svalů, rýma) ulevuje během 20 minut.

Lékárničku vybavte:

  • Lékem proti horečce a bolesti
  • Teploměrem

(Nejen) na cesty

Rádi cestujete a chodíte na výlety? Vaše lékárnička by (nejen) v tomto případě měla obsahovat:

  • Lék na cestovní nevolnost
  • Kvalitní opalovací krém
  • Lék proti alergii
  • Repelent

Léky pro členy rodiny označte jmény

Součástí lékárničky samozřejmě musí být i léky, které užíváte pravidelně. Pro přehlednost je označte jmény členů rodiny a poznačte si i jejich správné dávkování.

Na obal lékárničky (ideálně kufříku nebo boxu) si pečlivě poznamenejte důležitá telefonní čísla na lékaře a první pomoc. Mohou se hodit.

Lékárničku kontrolujte 2x ročně

Ruku na srdce, jak často kontrolujete krabičky od léků, které doma skladujete? Navykněte si lékárničku kontrolovat dvakrát ročně. Léky s prošlou dobou použitelnosti nevyhazujte do koše – odneste je do lékárny.

Nedělejte si příliš velké zásoby léků: předejdete tak zbytečnému plýtvání.

Byl pro vás tento článek užitečný? Co dalšího obsahuje vaše domácí lékárnička? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích na Facebooku.

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.