7 potravin, s kterými porazíte podzimní únavu

7 potravin, s kterými porazíte podzimní únavu

Prevence

Podzimní únava dokáže znepříjemnit život. Přečtěte si, jakými potravinami ji zaženete.

#1 Banán

Banán je skvělým a především rychlým zdrojem energie, obsahuje totiž rovnou tři druhy sacharidů – fruktózu, sacharózu a glukózu. Kromě toho obsahuje draslík, železo, zinek a je jedním z nejbohatších zdrojů hořčíku. A jako bonus je lehce stravitelný.

#2 Špenát

Na podzim do svého jídelníčku nezapomeňte zařadit špenát, který je plný antioxidantů. Snažte se ho tepelně upravovat co nejméně, aby neztratil důležité vitamíny. Pokud z něj chcete vytěžit co nejvíc, udělejte si špenátové smoothie.

#3 Zelí

Ať už bílé, nebo červené, oba druhy jsou kvalitním zdrojem energie, vitamínů a stopových prvků. Červené zelí obsahuje více bílkovin, sacharidů a železa. Bílé kysané zelí obsahuje navíc vitamín B12, který podporuje aktivitu nervové soustavy a duševní svěžest. Za účinnosti zelí v boji proti únavě vděčíme především kombinaci vitamínu C, železa a hořčíku.

#4 Med

Kromě dávky energie působí med na posílení imunity, což v podzimních plískanicích přijde vhod. Pokud si hlídáte linii, oceníte, že med má méně kalorií než cukr. Chcete se o medu dozvědět více? Přečtěte si náš starší článek. Pokud hledáte rychlé řešení vaší únavy a nepříjemných pocitů v krku, vyzkoušejte medové pastilky doplňku stravy Tantum Natura, které vás díky obsahu vitaminu C nejen vzpruží, ale také skvěle chutnají. Vybírat můžete z příchutí med a citrón nebo med a pomeranč.

#5 Ovesné vločky

Ovesné vločky vám dodají kvalitní a dlouhotrvající energii. Jak je to možné? Vločky obsahují sacharidy s dlouhým řetězcem, energie se tak z nich uvolňuje postupně.

#6 Brokolice

Koenzym Q10 jistě znáte z kosmetických reklam, ale věděli jste, že kromě krémů proti vráskám ho najdete i v brokolici? A víte k čemu je dobrý? Sloučenina koenzym Q10 je obsažená ve většině lidských buněk a hraje důležitou roli při produkci energie.

#7 Hořká čokoláda

To nejlepší na konec. Pokud sotva stojíte na nohou, dopřejte si kvalitní hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa. Proč je vysoký obsah kakaa důležitý? Kakao obsahuje také kofein, proto nám dodá více energie, než čokoláda plná cukru. Kromě dávky energie vám čokoláda pomůže zlepšit koncentraciuvolnit napětí a stres.

Ale nezapomeňte – všeho s mírou, ani kvalitní čokolády byste se neměli přejídat.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Probouzíte se ráno, po noci strávené ve stanu, s nepříjemným pocitem v krku? 🤐
Mějte vy i vaši malí táborníci stále při sobě gumové pastilky, které vám pomůžou zahnat dráždivé pocity v krku.
Doplněk stravy #tantumnatura seženete na pultech drogerií @dm_cesko i ve vaší lékárně nebo na benzinové stanici. 💚
◽
◽
◽
#tantumfamily #tantumradi #leto #stan #kemp #stanujeme #rodina #vylet #zabava #navylete #valetujeme #vestanu
  • Léto je v plném proudu. Jak si ho užíváte? Napište nám do komentářů. 😍👇
◽
◽
◽
#leto #tantumfamily #rodina #zavaba #voda #slunce #koupacka #deti
  • Léto s sebou nese kromě pohody i nějaké ty nepříjemnosti. Co by ve vaší lékárničce v létě nemělo chybět?
🆘 Kleštičky na klíšťata a repelent
🆘 Náplast a obinadlo na odřená kolena
🆘 Doplněk stravy #tantumnatura pro úlevu od nepříjemného pocitu v krku
🆘 Lék #tantogrip, který do 20 minut uleví od příznaků nachlazení
◽
◽
◽
#lekarnicka #tantumradi #tantumtipy #tantumfamily #leto #zabava #dobrodrustvi #prvnipomoc #lekarna #lek ✅ Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
✅ Tantum Verde Roztok obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Doplněk stravy #tantumnatura pomáhá při chrapotu, škrábání v krku a nepříjemnému pocitu v krku. Vyzkoušeli jste už obě příchutě?
◽
◽
◽
#tantumfamily #tantumnatura #pomeranc #citron #med #zdravi #priroda #vitaminy ✅  Tantum Natura je doplněk stravy.