7 potravin, s kterými porazíte podzimní únavu

7 potravin, s kterými porazíte podzimní únavu

Prevence

Podzimní únava dokáže znepříjemnit život. Přečtěte si, jakými potravinami ji zaženete.

#1 Banán

Banán je skvělým a především rychlým zdrojem energie, obsahuje totiž rovnou tři druhy sacharidů – fruktózu, sacharózu a glukózu. Kromě toho obsahuje draslík, železo, zinek a je jedním z nejbohatších zdrojů hořčíku. A jako bonus je lehce stravitelný.

#2 Špenát

Na podzim do svého jídelníčku nezapomeňte zařadit špenát, který je plný antioxidantů. Snažte se ho tepelně upravovat co nejméně, aby neztratil důležité vitamíny. Pokud z něj chcete vytěžit co nejvíc, udělejte si špenátové smoothie.

#3 Zelí

Ať už bílé, nebo červené, oba druhy jsou kvalitním zdrojem energie, vitamínů a stopových prvků. Červené zelí obsahuje více bílkovin, sacharidů a železa. Bílé kysané zelí obsahuje navíc vitamín B12, který podporuje aktivitu nervové soustavy a duševní svěžest. Za účinnosti zelí v boji proti únavě vděčíme především kombinaci vitamínu C, železa a hořčíku.

#4 Med

Kromě dávky energie působí med na posílení imunity, což v podzimních plískanicích přijde vhod. Pokud si hlídáte linii, oceníte, že med má méně kalorií než cukr. Chcete se o medu dozvědět více? Přečtěte si náš starší článek. Pokud hledáte rychlé řešení vaší únavy a nepříjemných pocitů v krku, vyzkoušejte medové pastilky doplňku stravy Tantum Natura, které vás díky obsahu vitaminu C nejen vzpruží, ale také skvěle chutnají. Vybírat můžete z příchutí med a citrón nebo med a pomeranč.

#5 Ovesné vločky

Ovesné vločky vám dodají kvalitní a dlouhotrvající energii. Jak je to možné? Vločky obsahují sacharidy s dlouhým řetězcem, energie se tak z nich uvolňuje postupně.

#6 Brokolice

Koenzym Q10 jistě znáte z kosmetických reklam, ale věděli jste, že kromě krémů proti vráskám ho najdete i v brokolici? A víte k čemu je dobrý? Sloučenina koenzym Q10 je obsažená ve většině lidských buněk a hraje důležitou roli při produkci energie.

#7 Hořká čokoláda

To nejlepší na konec. Pokud sotva stojíte na nohou, dopřejte si kvalitní hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa. Proč je vysoký obsah kakaa důležitý? Kakao obsahuje také kofein, proto nám dodá více energie, než čokoláda plná cukru. Kromě dávky energie vám čokoláda pomůže zlepšit koncentraciuvolnit napětí a stres.

Ale nezapomeňte – všeho s mírou, ani kvalitní čokolády byste se neměli přejídat.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Kuk! 👀 I vy odpočítáváte dny do víkendu, kdy se můžete válet v posteli? My rozhodně ano! Tak zůstaňte v teple, ať si víkend nepokazíte nachlazením. ☃😨
#weekend #weekendtime #fun #vikend #tantumfamily #kids #family #cold #winter #wintertime
  • Otevíráme 👉 slovník pravé lásky. 👈 Jak si vyznáváte lásku doma? Pro nás je třeba vyznáním lásky i věta: "Uvařím ti čaj," ☕ nebo "Půjčím ti svůj svetr." Napište nám, jak to máte vy.
#slovnikpravelasky #tantumfamily #laska #pravalaska #love #care #healthy #healthcare
  • Pravá láska znamená postarat se o ty, které máme na světě nejradši. ❤️❤️❤️ Třeba když jsou nemocní a potřebují nás. Kdo je tím nejbližším člověkem pro vás?
#family #familyfirst #love #rodina #familytime #tantumfamily
  • Nenechte se převálcovat příznaky chřipky. 🤧
Zažeňte je nápojem z léku Tantogrip citrón nebo Tantogrip pomeranč, který můžete pít teplý ☕ i studený 🥛.
Uleví vám
👉 od bolesti hlavy
👉 horečky/zimnice
👉 bolesti svalů
👉 rýmou ucpaného nosu
#tantogrip #tantumfamily #winter #cold #flu #sick #home #homesick #coldweather ✅ Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.