Z chřipky zpátky do akce? Víme, jak na to!

Z chřipky zpátky do akce? Víme, jak na to!

Chřipka

Bolavé klouby, hlava jako střep, plné kapsy posmrkaných kapesníků a k tomu ještě pocit, že žhnete víc než Slunce… Tak přesně tohle období je tady. Přečtěte si, jak se z chřipky dostat co nejrychleji.

Odpočívejte

Nejlépe svému tělu ulevíte, když si naordinujete minimálně 3 dny odpočinku. Co dělat, když musíte vyzvednout děti ze školy, na pracovním stole se vám kupí papíry a na večeři se má stavit tchýně? Nápoj připravený z léku Tantogrip vám uleví od příznaků chřipky dřív, než v posteli zkouknete jeden díl Přátel. Navíc ho můžete připravit i svým dětem – je vhodný už od 12 let. Dáte si ho pěkně zatepla, nebo raději ve studené variantě?

Poťte se

Horečka je obranným mechanismem proti infekci, ale ne vždy s ní můžete „fungovat“. Chcete se jí zbavit co nejdříve? Jednoduše ji vypoťte. Pokud trápí vaše děti, raději horečku srážejte. Skvěle k tomu poslouží studené zábaly.

Hodně pijte

Abyste ze sebe nevypotili i duši, nezapomeňte doplňovat tekutiny. Ideální je čistá voda nebo bylinkové čaje, které vám uleví od některých příznaků. Nejrůznější směsi najdete v lékárně, ale osvědčenou klasikou je čaj z lipového květu, který podporuje produkci potu a moči. Pomůže vám tak dostat chřipku z těla ven. Navíc uleví od kašle a rozpouští hleny.

Doplňte vitamíny

Vše, co obsahuje vitamín C, je během chřipky váš nejlepší kamarád. I když na jídlo nemáte pomyšlení, zařaďte do svého jídelníčku citrusy nebo třeba rakytník. Vyzkoušet můžete i echinaceu, která se sbírá právě na podzim. Připravíte z ní čaj, tinkturu i sirup.

Jaký je váš zaručený recept proti chřipce? Napište nám do komentářů na Facebooku.

Související články

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku