Trápí vás záněty v ústní dutině? Zatočte s nimi!

Trápí vás záněty v ústní dutině? Zatočte s nimi!

Zánět dutiny ústní

Zánět je obranná reakce organismu proti škodlivinám a infekcím. Tělo se tak v podstatě pokouší samo vyléčit. Právě záněty v ústní dutině patří mezi ty, které nás trápí nejčastěji. Jak je rozpoznat a jak si ulevit od jejich nepříjemných příznaků?

Nejčastější záněty: Trápí i vás?

Zánět dásní

Zanícené dásně jsou zpravidla červené a oteklé. Někdy se však zánět nemusí citelně projevit. Výstražné znamení, které může poukazovat na zánět dásní, je krvácení při čištění zubů.

Zánět jazyka

Projevuje se pálením na hrotu nebo okrajích jazyka. Někdy může způsobit i poruchu chuti. Viditelné změny na jazyku jsou minimální.

Zánět rtů

Onemocnění se projevuje otokem a zarudnutím rtů, puchýřky, prasklinkami s krvácením a tvorbou krvavých strupů.

Afty

Jedná se o bílé vřídky, které se mohou vyskytovat v ústech, na jazyku nebo i na rtech a mandlích. Aftu poznáte velmi rychle. Pálení, řezání a bolest se objeví daleko dříve než samotná afta.

Co je způsobuje?

Původců zánětlivých onemocnění v ústní dutině může být mnoho. Nejčastěji je však způsobují bakterie a viry.

Mezi rizikové faktory, které můžeme ovlivnit, patří kouření, nedostatečná ústní hygiena nebo poruchy výživy spojené s nedostatkem vitamínů.

Záněty v ústní dutině se však mohou vyskytnout i jako projev jiného onemocnění nebo otravy.

Jak si ulevit?

Pokud jste u sebe zpozorovali příznaky zánětlivého onemocnění ústní dutiny, máme pro vás několik rad, které vám pomohou ulevit od příznaků a urychlit léčbu.

Tantum Verde roztok

Díky kombinaci protizánětlivého, analgetického a antimikrobiálního účinku vám rychle uleví od bolesti a pomůže při léčbě. Neměl by chybět v žádné lékárničce.

Heřmánek

Protizánětlivé účinky heřmánku jsou známé už celá staletí. Navíc působí relaxačně a pomůže vám s celkovým uvolněním.

Propolis

Propolisová tinktura pomáhá při potlačení infekcí a zánětů v dutině ústní a nosohltanu, při tlumení bolesti zubů a při paradentóze. Včely, od kterých propolis získáváme, ho využívají jako antibakteriální stavební materiál.

Šalvěj

Má silný protibakteriální účinek, osvědčený při všech chorobách ústní dutiny a hrdla. Výborně se uplatňuje při zánětu dásní a paradentóze. Můžete ji přikládat na zánět, nebo si připravit odvar na kloktání. Působí i proti zápachu z úst.

Nepodceňujte zánět

Žádné zánětlivé onemocnění byste neměli brát na lehkou váhu. Pokud se vám nepodaří potlačit příznaky vlastními silami, neváhejte navštívit lékaře. Včasnou léčbou lze předejít zhoršení nebo rozšíření zánětu.

Trápí vás záněty v dutině ústní? Dejte nám vědět do komentářů, jaké s nimi máte zkušenosti.

Tantum Verde obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • 🐣🥚 Hody, hody doprovody, dejte Tantum citrónový! 🍋 Nedáte-li citrónový, dejte pomeranč a med, škrábání v krku uleví hned. 👍
Odříkávat velikonoční říkanky pořád dokola dá občas pořádně zabrat. Vybavte koledníky doplňkem stravy Tantum Natura a hlas je nezklame.
#kdyzjdeohlas #momenty #tantumnatura #velikonce #easter #vajicko #easteregg #tantumfamily
  • Oslavte zelený čtvrtek pořádnou zelenou vitamínovou bombou. Víte, které zelené potraviny jsou pro vaše tělo prospěšné? 💚 Brokolice je plná vitamínu C, D, E a obsahuje i železo a hořčík. Má nízký obsah sacharidů a hodně vody, takže ji využijete například pokud hubnete.
💚 Bazalku jsme už několikrát opěvovali, připomínáme tedy, že ulehčuje odkašlávání, uklidňuje nervy a navozuje dobrou náladu.
💚 Avokádo obsahuje mononenasycené tuky, které jsou prospěšné pro tělo.
💚 Pokud přidáte do jídla listy z pampelišky, podpoříte tak svůj metabolimus.

Přesvědčili jsme vás? Připravíte dnes svým blízkým zelené pohoštění?
#tantumfamily #tantumtipy #tantumradi #zelenyctvrtek #zelena #green #healthy #food #greenfood
  • Venku konečně svítí slunce a teploty se přehouply přes 15 stupňů ☀, vy ale musíte zůstat v posteli - dostihlo vás jarní nachlazení.🤐 Od chřipky a nachlazení uleví nápoj z léku Tantogrip do 20 minut. Máte #tantogrip ve vaší domácí lékarničce?
#tantumfamily #flu #sick #nemoc #chripka #ryma #hepci #nachlazeni #marod ✅Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
  • Právě teď je ten správný čas vrhnout se na sázení bylinek.
Víte, co by ve vaší zahrádce nemělo chybět? 🌿 Látky obsažené v bazalce podporují chuť k jídlu a usnadňují trávení
🌿 Levandule uvolňuje svaly a pomáhá při bolesti hlavy a zad.
🌿 Čaj z majoránky zahradní vám pomůže při nachlazení.
🌿 Meduňka lékařská zpříjemní spánek a uleví od bolesti hlavy.
🌿 Máta peprná zklidňuje organismus.
☀ Najděte jim slunné místo, kde se jim bude dařit.
#bylinky #pestujeme #zahrada #zahradnik #bylinkarka #herbs #nature #flower #jaro #tantumfamily #tantumradi #tantumtipy