Řekněte únavě NE!

Řekněte únavě NE!

Prevence

Pijete kávu po litrech, a přesto se stále cítíte unavení? Inspirujte se našimi tipy, jak proti únavě bojovat.

Hýbejte se

Při pohybu se v těle uvolňují endorfiny známé jako hormony štěstí. Nemusíte se hnát do posilovny, stačí, když si uděláte krátkou procházku. Správného efektu docílíte jedině při pravidelném pohybu. Najděte si proto aktivitu, která vás bude bavit.

jóga na pláži

Jezte zdravě a pravidelně

Omezte těžká jídla a budete se cítit lépe. Dopřejte si pestrou stravu a obohaťte svůj jídelníček o ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vitamínu C a hořčíku, ten najdete v luštěninách nebo brokolici. Jak potraviny zpracovat, aby si zachovaly co nejvíce vitamínů, si můžete přečíst v našem článku.  Snažte se jíst pravidelně, aby vaše tělo mělo kde brát energii.

Naučte se říkat ne!

Někdy je to obtížné, ale čím méně si toho na sebe budete brát, tím více energie vám zůstane. Takže až se vás příště šéf/manžel/dítě zeptá, jestli můžete zůstat déle v práci/vyzvednout ho večer z hospody/udělat za něj domácí úkol, řekněte s klidným srdcem prostě a jednoduše NE!

Obklopte se barvami

Není tajemstvím, že barvy mají velký vliv na náladu. Mezi barvy s povzbuzujícími účinky se řadí oranžová, červená a žlutá. Zařaďte je do svého šatníku nebo se jimi obklopte v podobě obrázků.

Vsaďte na doplňky stravy

V lékárnách najdete velké množství doplňků stravy. Vyzkoušejte Tantum Natura na bázi propolisu s obsahem vitamínu C. Vitamín C snižuje únavu a vyčerpání, ale lidské tělo si ho nedokáže vyrobit samo, proto si jeho příjem musíte hlídat.

Naučte se relaxovat

Zkuste si každý den vyhradit alespoň půl hodiny jen pro sebe. Zapomeňte na všechny starosti, pusťte si oblíbenou hudbu, seriál, běžte se projít nebo si dejte sklenku vína.

Zkuste detox

V lidském těle se hromadí toxické látky, které mohou způsobovat únavu. Jednou za čas je proto dobré tělo těchto látek zbavit za pomocí detoxu. Zkuste jeho mírnou formu, kdy omezíte nezdravé potraviny s obsahem cukru, mouky a mléka nebo se můžete vrhnout do detoxikační kúry pouze o vodě nebo bylinkových nápojích.

Pokud vás přemůže únava třeba v práci, zkuste následující rychlé tipy proti únavě:

  • Protáhněte se
  • Doplňte vitamín C a hořčík
  • Dýchejte zhluboka
  • Běžte na sluníčko
  • Střídejte různé činnosti
  • Doplňte tekutiny
  • Pusťte si energickou hudbu
  • Vyvětrejte v místnosti

Podívejte se na chutné recepty, které vás nabijí energií.

Související články

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku