Postrach jménem angína: Jste na ni připravení?

Postrach jménem angína: Jste na ni připravení?

Bolest v krku

Včera jste se cítili dobře, dnes se sotva hnete z postele. Bolí vás v krku, trápí vás horečka a polykání rovná se utrpení. Víte, jak zatočit s angínou?

Nachlazení, nebo angína?

Bolest v krku, slabost, horečka. Jak poznáte, že máte angínu? Ve skutečnosti ji s jistotou diagnostikuje až lékař na základě klinického vyšetření. Než se k němu vydáte, sepsali jsme pro vás několik příznaků, které vás mohou na angínu upozornit:

 • Nepříjemné píchání v krku
 • Obtížné a bolestivé polykání
 • Horečka a bolest hlavy, kloubů a svalů
 • Zvětšené krční mandle a uzliny
 • Bílý povlak na krčních mandlích
 • Může se vyskytnout bolest břicha

Tip: Chcete mít jasno v tom, proč vás bolí v krku? Přečtěte si náš článek Jak rozeznat chřipku a nachlazení a získejte další užitečné rady.

Nevyležíte ji za noc ani nepřechodíte

Cítíte se pod psa, ale nechcete zanedbat svou práci a rodinu? Pak určitě znáte tu paniku a pocit, že si několik dní v posteli jednoduše nemůžete dovolit. Vaše zdraví však musí být na prvním místě. Počítejte s tím, že opravdová angína si žádá týden až dva pod peřinou!

Nemoc rozhodně neignorujte a nesnažte se ji „přechodit“ – nedoléčená angína se může za pár dní vrátit a způsobit vám další nepříjemnosti. V některých případech dokonce může vést k vážným následkům a poškodit ledviny, srdce a klouby.

Když se v krku rozpoutá peklo

Pokud jste se nakazili angínou, lékař vám pravděpodobně předepíše léčbu antibiotiky. Jak si však poradit s nepříjemnými příznaky než léky zaberou?

Základem je samozřejmě klid a odpočinek. Pijte dostatek tekutin, abyste nahradili to, co vypotíte. Nezapomeňte ani na posílení imunity: zařaďte do svého jídelníčku například česnek, cibuli a zázvor. Čaje slaďte medem.

Bolest v krku a při polykání zmírní pravidelné kloktání. Sáhněte například po roztoku Tantum Verde, který léčí záněty a otoky mandlí a nosohltanu. Zároveň utlumuje bolest spojenou se zánětem.

Vyzkoušejte i naše tipy z domácí lékárny:

 • Hřejivý bylinkový zábal krku
 • Priessnitzův zábal, který vás naučíme v tomto článku
 • Čaj z fenyklu, lékořice nebo šalvěje

Poradili jste si s angínou a máte vlastní rady, jak s ní bojovat? Dejte nám vědět do komentáře.

Tantum Verde, Tantum Verde Lemon, Tantum Verde Mint, Tantum Verde Eucalyptus, Tantum Verde Orange and Honey, Tantum Verde spray a Tantum Verde spray Forte obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a v krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

 • Co nesmí chybět v zimě ve vaši lékárničce? Tantum Verde! Proč? Nepříjemnou bolest v krku nemá rád nikdo z nás.
#tantumfamily #tantumverde #zima #bolest #bolestvkrku #lekarnicka #doma #winter #snow #snih #mraz
✅ Tantum Verde obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
 • Jak si užít jarní prázdniny na horách bez nachlazení? ❄🤧
🙆‍♀ Nepodceňujte výběr oblečení. Základem jsou kvalitní funkční materiály a tři termovrstvy – sací, izolační, ochranná.
⛄ Buďte v suchu. Po návratu ze zimní procházky nebo lyžovačky se ihned převlékněte do suchého.
⏰ Zaplašte první příznaky včas. Bolí vás v krku a máte strach, že nachlazení vám zkazí zbytek pobytu na horách? V takových případech mějte po ruce Tantum Verde. Pastilky tiší bolest a dráždění v krku a usnadňují polykání.
#tantumfamily #zima #rodina #zabava #rodinechvilky #
✔Tantum Verde obsahují benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
 • Dnes je Den svatého Valentýna ❤ . Jak dáváte najevo svým nejbližším, že vám na nich záleží? 💚
#valentyn #laska #rodina #pratele #kamaradi #tantumfamily
 • Určitě to znáte. Ráno zazvoní budík ⏰, vstanete a už je vám jasné, že na vás něco leze 🤒. Hlava vám třeští, zimnice klepe s celým vaším tělem, ... Vy ale do práce dnes prostě musíte 💻! Sáhněte po nápoji z léku Tantogrip. Uleví vám od prvních příznaků chřipky a vy tak svůj pracovní den zvládnete 👍 .
#tantumfamily #tantogrip #tantumradi #zdravi #prace #workhard #drink #napoj #lek #lecime #pracujeme ✔ Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.