Paracetamol: Pomocník při chřipce

Paracetamol: Pomocník při chřipce

Chřipka

Paracetamol je jeden z nejpoužívanějších léků k mírnění bolesti a horečky. A najdete ho i v našem léku Tantogrip, který pomáhá od příznaků chřipky. Pojďte se proto na paracetamol podívat z blízka.

První pomoc na příznaky chřipky

Paracetamol je jeden z největších pomocníků při chřipce. Není divu, působí totiž na centrální nervovou soustavu a zmírňuje bolesti hlavy, kloubů i svalů a snižuje horečky. I když toho paracetamol zvládne hodně, není to všelék. Například při zánětu byste si dali léky s jeho obsahem zbytečně, nepůsobí totiž protizánětlivě.

Jeho velkou předností je, že je šetrný k žaludku a má rychlý nástup účinku – od bolesti i horečky vám uleví už do 30 minut.

Tip: Tantogrip obsahuje kromě paracetamolu také fenylefrin, který zmenšuje otok nosní sliznice a usnadňuje dýchání. Jako pomocnou látku najdete v Tantogripu vitamín C, který pomáhá proti únavě a přispívá k normální funkci imunitního systému.

Paracetamol bezpečně: Všeho moc škodí

I když je jeho užívání bezpečné, neberte ho (stejně jako ostatní léky) na lehkou váhu. Dodržujte dávkování podle příbalového letáku nebo instrukcí lékaře. Pamatujte, že dospělý a zdravý člověk by nikdy neměl překročit 4 g denně.

Co se stane, když budete užívat jeden lék s paracetamolem za druhým? V játrech z malé části paracetamolu při jeho přeměně vzniká látka, která je pro jaterní tkáň toxická. Normálně ji tělo neutralizuje pomocí vlastní látky – glutathionu a vám nebezpečí nehrozí. Pokud to ale s léky, které obsahují paracetamol, přeženete, tělo vyčerpá zásoby glutathionu a může dojít k otravě, případně poškození jater. Ale nebojte, pokud budete dodržovat dávkování uvedené v příbalovém letáku a nebudete kombinovat více přípravků s paracetamolem, předávkování vám nehrozí.

Alkohol? Neriskujte!

Lékům s obsahem paracetamolu se vyhněte, pokud trpíte závažnou poruchou funkce jater nebo ledvin. O vhodné alternativě se poraďte s lékařem. Nebezpečný je i v kombinaci s alkoholem. Tato kombinace působí toxicky na vaše játra – mění jejich strukturu a způsobuje odumírání buněk. Proto během užívání léků s paracetamolem nekonzumujte alkohol.

Maminky, které kojí, i ty nastávající, by se měly o užívání paracetamolu poradit s lékařem.

Užíváte při chřipce léky s obsahem paracetamolu? Dejte nám vědět do komentářů na Facebooku.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Dnes nás zajímá jedna věc. Myslíte si, že budou letos bílé Vánoce ❄️ nebo je strávíme opět "na blátě" ☔?
#tantumfamily #vanoce #bilevanoce #vanocenablate #christmas #whitechristmas #snow
  • Nepokazte si Vánoce nachlazením. 😪
Čemu se v období viróz vyhnout a co rozhodně nedělat při nachlazení? 😷
Co nejvíc odpočívejte v teple domova, vyměňte látkové kapesníky za papírové, vyhýbejte se alkoholu. Bolest v krku slivovicí nezaženete, raději vyzkoušejte Tantum Verde Spray Forte, který je vhodný jen pro dospělé, a účinně bojuje s bolestí v krku. 👍 
#tantumfamily #tantumverde #tantumradi #tantumtipy #cold #coldoutside #hot #healthy #health ✅ Tantum Verde Spray Forte obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Už máte připravenou mikulášskou nadílku? 🎁
Přibalte letos k sladkostem i něco užitečného. 🍬🍭🍯
Pastilky Tantum Natura jsou doplňkem stravy, který si poradí s
podrážděním od chrapotu i dalšími nepříjemnými pocity v krku. 
Obsahují výtažek z propolisu a vitamín C. 
#tantumnatura #tantumfamily #mikulas #nadilka #vanoce #prosinec #winter #christmas #xmas #christmasiscoming #healthychristmas
  • Prosinec klepe na dveře. Připravte svým nejbližším adventní kalendář, který je nejen potěší, ale zároveň posílí jejich imunitu. Přidejte do balíčků kromě čokolády a bonbonů i doplněk stravy Tantum Natura. Funguje jako vzpruha v období stresu, napomáhá normální funkci imunitního systému a je vhodný pro děti od 3 let.
#tantumnatura #tantumfamily #tantumradi #tantuminspiruje #advent #vanoce #inspirace #kalendar #calendar #adventcalendar #gift