Návrat do školy = vyšší riziko virózy u dětí – jak je chránit?

Návrat do školy = vyšší riziko virózy u dětí – jak je chránit?

Bolest v krkuPrevence

Konec prázdnin. Návrat do školy. Viróza. Zažíváte každoročně tuto rutinu? Zkuste naše rady a viróza se letos vašim dětem vyhne.

Vyměňte ručník za papírové ubrousky

Společné ručníky jsou rájem bakterií a virů. I když na většině škol jsou už dávno pasé, přibalte raději svému dítěti do tašky vlhčené kapesníky a ideálně i dezinfekční gel na ruce.

Uvařte polévku

Dejte na rady vašich babiček a uvařte poctivý vývar nebo česnečku. Česnek obsahuje vitamíny A, B i  C a funguje jako přírodní antibiotikum a antiseptikum. Zkuste účinky česnečky vylepšit přidáním zázvoru. Už kdysi babičky říkávaly, že polévka je grunt a také lék na všechno. Aby vývar z kostí byl co nejsilnější, vařte jej co nejpomaleji.

 

 

Dopřejte jim dostatek spánku

Odpočaté tělo je proti chřipce odolnější. Vysvětlete svému dítěti, proč ponocování není vždy ten nejlepší nápad.

Nezapomeňte přibalit dětem do školy doplněk stravy Tantum Natura

Dbejte na imunitu vašich dětí. Pastilky Tantum Natura jsou účinným doplňkem stravy, který obsahuje propolis a vitamín C. Napomáhá tak správné funkci imunitního systému. Tantum Natura  je nepostradatelným parťákem, který pomáhá i při prvních příznacích nachlazení – chrapotu a škrábání v krku.

 

 

Zvlhčujte vzduch

Vlhkost vzduchu v místnosti, kde dítě tráví nejvíce času, byste měli udržovat v hodnotách mezi 50 až 60 %, k tomu vám pomůže zvlhčovač vzduchu.

Větrejte

Ideálně třikrát denně na 5 až 10 minut. Pravidelné větrání přispívá k správné vlhkosti vzduchu v místnosti.

Nepřetápějte

Teplý a suchý vzduch vysušuje sliznice, které jsou pak náchylnější k infekcím. Správná teplota v místnosti je 22 °C, v místnostech určených pro spaní by mělo být nanejvýš 19 °C.

Oblíkejte děti přiměřeně

Bojíte se, že vaše děti v sychravém počasí nastydnou? Nezapomeňte, že příliš teplé oblečení jim škodí. Oblékejte je proto stejně jako sebe.

Doplňte vitamín C

Nezapomínejte pravidelně doplňovat vitamín C, který posiluje imunitní systém.  Skvělým zdrojem je třeba rakytník nebo černý rybíz.

Bolí vaše dítě v krku? Přečtěte si, jak s bolestí zatočit.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Kuk! 👀 I vy odpočítáváte dny do víkendu, kdy se můžete válet v posteli? My rozhodně ano! Tak zůstaňte v teple, ať si víkend nepokazíte nachlazením. ☃😨
#weekend #weekendtime #fun #vikend #tantumfamily #kids #family #cold #winter #wintertime
  • Otevíráme 👉 slovník pravé lásky. 👈 Jak si vyznáváte lásku doma? Pro nás je třeba vyznáním lásky i věta: "Uvařím ti čaj," ☕ nebo "Půjčím ti svůj svetr." Napište nám, jak to máte vy.
#slovnikpravelasky #tantumfamily #laska #pravalaska #love #care #healthy #healthcare
  • Pravá láska znamená postarat se o ty, které máme na světě nejradši. ❤️❤️❤️ Třeba když jsou nemocní a potřebují nás. Kdo je tím nejbližším člověkem pro vás?
#family #familyfirst #love #rodina #familytime #tantumfamily
  • Nenechte se převálcovat příznaky chřipky. 🤧
Zažeňte je nápojem z léku Tantogrip citrón nebo Tantogrip pomeranč, který můžete pít teplý ☕ i studený 🥛.
Uleví vám
👉 od bolesti hlavy
👉 horečky/zimnice
👉 bolesti svalů
👉 rýmou ucpaného nosu
#tantogrip #tantumfamily #winter #cold #flu #sick #home #homesick #coldweather ✅ Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.