Nachlazení vs. alergie: Naučte se je rozeznat

Nachlazení vs. alergie: Naučte se je rozeznat

Bolest v krkuPrevence

Mají podobné příznaky, ale jinak jsou naprosto odlišné. Jak je od sebe rozeznáte? Dozvíte se v článku.

Nachlazení: od rýmy po horečku

Nachlazení známe všichni. Cítíte se vyčerpaní, svaly vás bolí jak po uběhnutém maratonu, trápí vás nepříjemné pocity v krku a do toho ještě otravná rýma. Když se k tomu všemu přidá ještě teplota, rezignujete a jdete nachlazení vyležet.

Bolest svalů rozhoduje

Vyhazujete do koše jeden posmrkaný kapesníček za druhým, kudy chodíte, tudy kýcháte a škrábání v krku už vám začíná otravovat život?… i alergii doprovází podobné příznaky, které bohužel nevyležíte. Pokud se vaše příznaky obejdou bez bolesti svalů a horečky, zbystřete. Na rozdíl od nachlazení, alergii tyto příznaky nedoprovází. Napoví vám také barva sliznice. Při nachlazení by měla být červená, při alergii bledá.

Zatímco nachlazení se zbavíte za jeden až dva týdny, alergie se u vás objeví vždy, když se vystavíte alergenu – látce, která u vás způsobuje nepřiměřenou imunitní reakci.

Tip: Pokud se u vás alergie projevuje i drážděním v krku, vyzkoušejte doplněk stravy Tantum Natura, který vám uleví od nepříjemných škrábavých pocitů.

Co alergii způsobuje?

Přibližně čtvrtina lidí na světě patří mezi alergiky. Co stojí za jejím vznikem? Jde o nepřiměřenou obrannou reakci imunitního systému, za kterou stojí nesprávná aktivace protilátek ze skupiny imunoglobulinu E. Projevy alergie můžou být různé, ale nejčastěji jde o úpornou rýmu, kýchání nebo zarudlé a nateklé oči.  Nejhorším projevem je anafylaktický šok, který může ve výjimečných případech způsobit i smrt. Určitě jste se setkali i s pojmem senná rýma. Co si pod ní představit?  Jde o typ slabé, ale velmi rozšířené alergie.

Mám alergii. Co teď?

Příznaků alergie se nejúčinněji zbavíte, pokud ze svého okolí odstraníte všechny alergeny. Ne vždy je to možné, proto se nejspíš nevyhnete lékům, které její příznaky utlumí. Nejrozšířenější alergie jsou na prach, pyl a roztoče, ale lidské tělo může být alergické i na některé potraviny nebo léky.

Tip: Pokud vás trápí alergie na pyly, nezdržujete se dopoledne a brzy odpoledne příliš dlouho venku – v tuto dobu je koncentrace pylů v ovzduší nejvyšší.

Naučte své dítě žít s alergií

Pokud vaše dítě trpí alergií, vysvětlete mu, proč je důležité, aby poctivě bralo léky. Dohlédněte i na to, jestli léky užívá správným způsobem.

Dá se alergie léčit?

Vědci zatím účinnou léčbu alergií nenašli, ale můžete ji tlumit pomocí vhodné kombinace léků.  Existuje i pylová vakcína, která ale vyžaduje velkou trpělivost. Její efekt se u pacienta objeví až po 5 letech pravidelného podávání.

A jak je to s dědičností? Pokud jeden z rodičů trpí alergií, je riziko alergického onemocnění u jeho dítěte až 30 %. Alergie je navíc zákeřná v tom, že může propuknout kdykoliv.

Jak jste na tom s alergií vy? Nosíte léky stále při sobě, nebo patříte mezi šťastlivce, kterým alergie nic neříká? Dejte nám vědět do komentářů na Facebooku.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Probouzíte se ráno, po noci strávené ve stanu, s nepříjemným pocitem v krku? 🤐
Mějte vy i vaši malí táborníci stále při sobě gumové pastilky, které vám pomůžou zahnat dráždivé pocity v krku.
Doplněk stravy #tantumnatura seženete na pultech drogerií @dm_cesko i ve vaší lékárně nebo na benzinové stanici. 💚
◽
◽
◽
#tantumfamily #tantumradi #leto #stan #kemp #stanujeme #rodina #vylet #zabava #navylete #valetujeme #vestanu
  • Léto je v plném proudu. Jak si ho užíváte? Napište nám do komentářů. 😍👇
◽
◽
◽
#leto #tantumfamily #rodina #zavaba #voda #slunce #koupacka #deti
  • Léto s sebou nese kromě pohody i nějaké ty nepříjemnosti. Co by ve vaší lékárničce v létě nemělo chybět?
🆘 Kleštičky na klíšťata a repelent
🆘 Náplast a obinadlo na odřená kolena
🆘 Doplněk stravy #tantumnatura pro úlevu od nepříjemného pocitu v krku
🆘 Lék #tantogrip, který do 20 minut uleví od příznaků nachlazení
◽
◽
◽
#lekarnicka #tantumradi #tantumtipy #tantumfamily #leto #zabava #dobrodrustvi #prvnipomoc #lekarna #lek ✅ Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
✅ Tantum Verde Roztok obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Doplněk stravy #tantumnatura pomáhá při chrapotu, škrábání v krku a nepříjemnému pocitu v krku. Vyzkoušeli jste už obě příchutě?
◽
◽
◽
#tantumfamily #tantumnatura #pomeranc #citron #med #zdravi #priroda #vitaminy ✅  Tantum Natura je doplněk stravy.