Nachlazení v létě: Jak ho léčit a jak se mu vyhnout

Nachlazení v létě: Jak ho léčit a jak se mu vyhnout

Bolest v krkuPrevence

Klimatizace, chladné nápoje – nachlazení vás může zaskočit, i když je venku přes 30 stupňů. Jak si tedy neotrávit slunné dny rýmou a bolestmi hlavy?

Bez ledu, prosím!

Milujete vychlazené domácí limonády a neobejdete se bez ledové kávy? Chladné nápoje můžou tělu způsobit šok a potrápit tak vaše zdraví. Ledu se proto raději vyhněte a nepijte nápoje chladnější než 15 stupňů.  Nejlepší volbou jsou vlažné nebo teplé čaje. Třeba zelený čaj vás účinně ochladí i bez kostek ledu.

S klimatizací opatrně

Za okny je přes 30 stupňů a klimatizace v kanceláři vám jede naplno? Tak si zaděláváte na slušné nachlazení, zánět dutin nebo zablokovanou páteř. Rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou by neměl přesáhnout 5 stupňů. Nikdy na sebe nenechte klimatizaci přímo foukat. I když je lehký vánek příjemný, následná rýma, bolesti hlavy a ztuhlý krk už tak příjemné nebudou.

To platí i o klimatizaci v autě – při kratších cestách nepřekračujte teplotní rozdíl o víc než zmiňovaných 5 stupňů. Pokud se chystáte na delší cestu, může vyšší teplota otupit vaše smysly. V tom případě se nebojte klimatizaci nastavit na nižší teplotu. Než dojedete do cíle, postupně teplotu v autě zvyšujte, aby vaše tělo nedostalo z venkovního vedra šok.

Co dělat, když nastydnete?

Zatímco v zimě byste se schoulili s horkým čajem do postele, v létě už to tak lákavá představa není. Víme, je to otrava ležet v posteli, když je venku tak krásně, ale dopřejte tělu čas na regeneraci a zvolněte. Hodně pijte – především čaje (samozřejmě bez ledu) a za chvíli budete fit.

Abyste v létě neztratili hlas, přečtěte si, jak o něj pečovat.

První pomoc při nachlazení

Chystáte se na teambuilding nebo na dovolenou do Itálie, ale bolest v krku nevěstí nic dobrého? Sáhněte po Tantum Verde, který bolest přemůže a potlačí případný zánět. A na cesty si nezapomeňte přibalit doplněk stravy Tantum Natura, který vám uleví od škrábavých pocitů z klimatizace.

Jak se nachlazení vyhnout?

  • Po koupání se rychle převlečte do suchých věcí
  • Hlídejte si, ať rozdíl mezi venkovní teplotou a klimatizací nepřesáhne 5 stupňů
  • Nepodceňujte letní večery – raději si s sebou vždy přibalte i něco teplého
  • Vyhýbejte se teplotním šokům, po opalování si dejte vždy čas na aklimatizaci, stejně tak při pobytu u vody
  • Hodně pijte, dopřejte si denně dva až tři litry nealkoholických nápojů

Jak se v létě léčíte vy? Podělte se s vašimi typy do komentářů na Facebooku.

Související články

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku