Nachlazení, nebo chřipka? Rozeznejte je jednou provždy

Nachlazení, nebo chřipka? Rozeznejte je jednou provždy

Bolest v krkuPrevence

„Mám asi chřipku,“ slýcháte nejspíš často ve svém okolí. Většinou však jde „jen“ o nachlazení. Jak tedy poznáte skutečnou chřipku od nachlazení? Díky našemu článku se je naučíte rozeznat.

Nachlazení: Zvýšená teplota a rýma

Trápí vás bolest v krku, na rýmu denně spotřebujete celé balení kapesníčků a přes ucpaný nos se nemůžete nadechnout? Nejspíš vás postihlo nachlazení, které způsobuje až několik stovek druhů virů. Může vás při něm provázet i zvýšená teplota, u dětí dokonce horečka.

Běžné nachlazení vám ztrpčuje život obvykle zhruba týden. Během počátečních tří dnů jste pro své okolí nakažliví, proto raději zůstaňte doma a odpočívejte, nebo se alespoň vyhýbejte společenským událostem.

Trápí vás nachlazení déle než týden? Raději navštivte lékaře, je možné, že jde o bakteriální infekci. Příznaky nachlazení jsou podobné i příznakům senné rýmy nebo zánětu nosních dutin. Tady se řiďte pravidlem, že pokud je začátek příznaků náhlý a během týdne ustupují, mělo by jít o nachlazení.

Chřipka: Horečky, bolesti kloubů a zimnice

Chřipka je zákeřné infekční virové onemocnění, které na vás zaútočí nečekaně a silně.

Inkubační doba je 18 až 24 hodin, takže pokud vás náhle skolí vysoké horečky doprovázené zimnicí, jde pravděpodobně o chřipku. K té se často přidávají i silné bolesti hlavy i kloubů. Všechny příznaky doplňuje silná únava, nevolnost a nechutenství. V některých případech může dojít i k zvracení nebo průjmu.

Během dalších dvou až tří dnů se přidávají potíže dýchacích cest – rýma, bolesti nebo pálení v krku a suchý dráždivý kašel, který se postupně mění na vlhký.

Teplota a bolesti svalů většinou zmizí za 3 až 4 dny. Potíže s dýchacími cestami můžou trvat až 10 dní. Ulevte si během chřipky od bolesti v krku díky spreji Tantum Verde, který má i protizánětlivé účinky.

Pokud vám na dveře zaklepe chřipka, dopřejte si klid na lůžku. Nejen, že tím uchráníte své okolí od nákazy, ale ušetříte tím své zdraví. Chřipka je zátěž pro celý organismus, jestli ji budete donekonečna přecházet, může přejít v zánět průdušek nebo zápal plic a vystavujete se dokonce riziku onemocnění srdce.

Kdy navštívit lékaře v případě akutního onemocnění?

  • Pokud horečka trvá déle než 3 dny
  • Při bolestivém polykání
  • Když vás kašel trápí déle než 1 týden
  • Pokud máte pocit ztuhlé šíje

 

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • 🐣🥚 Hody, hody doprovody, dejte Tantum citrónový! 🍋 Nedáte-li citrónový, dejte pomeranč a med, škrábání v krku uleví hned. 👍
Odříkávat velikonoční říkanky pořád dokola dá občas pořádně zabrat. Vybavte koledníky doplňkem stravy Tantum Natura a hlas je nezklame.
#kdyzjdeohlas #momenty #tantumnatura #velikonce #easter #vajicko #easteregg #tantumfamily
  • Oslavte zelený čtvrtek pořádnou zelenou vitamínovou bombou. Víte, které zelené potraviny jsou pro vaše tělo prospěšné? 💚 Brokolice je plná vitamínu C, D, E a obsahuje i železo a hořčík. Má nízký obsah sacharidů a hodně vody, takže ji využijete například pokud hubnete.
💚 Bazalku jsme už několikrát opěvovali, připomínáme tedy, že ulehčuje odkašlávání, uklidňuje nervy a navozuje dobrou náladu.
💚 Avokádo obsahuje mononenasycené tuky, které jsou prospěšné pro tělo.
💚 Pokud přidáte do jídla listy z pampelišky, podpoříte tak svůj metabolimus.

Přesvědčili jsme vás? Připravíte dnes svým blízkým zelené pohoštění?
#tantumfamily #tantumtipy #tantumradi #zelenyctvrtek #zelena #green #healthy #food #greenfood
  • Venku konečně svítí slunce a teploty se přehouply přes 15 stupňů ☀, vy ale musíte zůstat v posteli - dostihlo vás jarní nachlazení.🤐 Od chřipky a nachlazení uleví nápoj z léku Tantogrip do 20 minut. Máte #tantogrip ve vaší domácí lékarničce?
#tantumfamily #flu #sick #nemoc #chripka #ryma #hepci #nachlazeni #marod ✅Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
  • Právě teď je ten správný čas vrhnout se na sázení bylinek.
Víte, co by ve vaší zahrádce nemělo chybět? 🌿 Látky obsažené v bazalce podporují chuť k jídlu a usnadňují trávení
🌿 Levandule uvolňuje svaly a pomáhá při bolesti hlavy a zad.
🌿 Čaj z majoránky zahradní vám pomůže při nachlazení.
🌿 Meduňka lékařská zpříjemní spánek a uleví od bolesti hlavy.
🌿 Máta peprná zklidňuje organismus.
☀ Najděte jim slunné místo, kde se jim bude dařit.
#bylinky #pestujeme #zahrada #zahradnik #bylinkarka #herbs #nature #flower #jaro #tantumfamily #tantumradi #tantumtipy