Nachlazení? Ne na vaší dovolené!

Nachlazení? Ne na vaší dovolené!

NachlazeníPrevence

Víte, že zdravé dítě prodělá průměrně 6× ročně nachlazení? V létě nebývá tak časté, dovolená ale znamená míň spánku a nové prostředí, které může přinést nemoc. Přečtěte si, jak děti ochránit, aby si užily dovolenou bez škrábání v krku!

Co je to nachlazení?      

Nachlazení ve skutečnosti není to, co si lidé pod tímto pojmem představují. Takzvané nemoci z nachlazení nepřichází jako důsledek chladna, způsobují je viry. Chladno jim ale může pomoci tím, že oslabí organismus. O příčinách a projevech nachlazení se zmiňuje například MUDr. Daniel Dražan.

Viry útočí na oslabený organismus

Virům pomáhá zvítězit jakékoliv oslabení organismu, jako je:

 • únava, zvlášť dlouhodobá
 • nedostatek vitamínů a dalších důležitých látek
 • stres
 • nevyhovující strava
 • chlad

Pro prevenci je velmi důležité mytí rukou (viry se mohou přenést dotykem) a také předcházení situacím, které způsobují zmíněné oslabení organismu. Co to v praxi znamená?

 • I na dovolené dbejte na to, aby měly děti dostatek spánku.
 • Posilujte jejich imunitu po celý rok. Pomůžou vám s tím pravidelné procházky, vyvážená strava a dostatek ovoce a zeleniny.
 • Nepřehánějte to s klimatizací v autě. Ta vysušuje sliznice, které za normálních okolností brání průniku virů, bakterií a nečistot do těla. Rizika cestování, ke kterým patří vliv klimatizace, zmiňuje například tento článek na webu U lékaře.

Nejrizikovější jsou dovolené, na které letíte nebo jedete autobusem. Čeká vás několik hodin, kdy jste zavření v malém prostoru s mnoha lidmi, a tak je vysoká pravděpodobnost nakažení.

Cestě se nevyhnete, můžete ale možnost nakažení minimalizovat, pokud se na dovolené vydáte spíš na pláž a do přírody než do uzavřených prostor plných lidí.

Přečtěte si: Letní bolest v krku: 5 hrozeb a 5 řešení

Podchyťte první zakašlání

A co dělat, pokud nachlazení přece jenom přijde? Snažte se ho podchytit hned v začátku. Jakmile si dítě postěžuje na škrábání v krku, hodí se mít po ruce doplněk stravy Tantum Natura. Vytváří na sliznici krku ochranný film a obsahuje vitamín C a ve variantě Lemon&Honey také zinek – látky důležité pro správnou funkci imunity. Navíc je zcela přírodní, a tak ho můžete používat i v případě, že vás čeká dlouhá cesta autobusem nebo autem s klimatizací.

Zvýšenou dávku vitamínu C a zinku jako podporu imunity doporučuje i viceprezident České lékárnické komory Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

Pokud to vypadá na začínající nemoc, doporučujeme také na jeden den naordinovat malému pacientovi klid – spíš odpočinek ve stínu než třeba výšlap na Vesuv.

Už vám někdy pokazila dovolenou nemoc? A co vám ji pomohlo vyléčit? Napište nám do komentářů nebo na náš Facebook.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

 • Vypnout ⏹, zapnout ▶, ztlumit ⏬, zesílit ⏫.
S kým se nejčastěji hádáte o nastavení klimatizace v autě? 🚗
Kdyby vás z ní cestou na výlet škrábalo v krku, stačí zastavit na benzínce, protože i tam seženete doplněk stravy Tantum Natura který je vhodný i pro děti od 3 let. ▫️
▫️
▫️
#tantumnatura #tantumfamily #tantumtipy #benzina #auto #klimatizace #zima #horko #leto
 • Na profilu naší milované Marty @marta.jandova si můžete zasoutěžit. 💚 Ve hře je nové album, doplněk stravy Tantum Natura a další nezbytnosti pro letní dobrodružství. 🌞 ▫️
▫️
▫️ #tantumnatura #tantumfamily #pastilkynahlas #soutez
 • Dovolená znamená míň spánku a nové prostředí, které může přinést nemoc. 🤒 Jak děti ochránit, aby si užily dovolenou bez škrábání v krku?
Předcházejte situacím, které způsobují oslabení organismu. Děti by tedy měly mít dostatek spánku 🛏 a nepřehánějte to s klimatizací v autě 🚗.
Pokud nachlazení přece jen příjde, snažte se ho podchytit hned v začátku. Pokud si vaše dítko postěžuje na škrábání v krku, hodí se mít po ruce doplněk stravy #tantumnatura. 👍
◾
◾
◾
#dovolena #tantumradi #tantumtipy #rodinnadovolena #leto #prazdniny #rodina #vylet #zabava #sranda #nemoc #zdravi #tantumfamily
 • Letní zahradní oslava nebo festival pod širým nebem? ☀ Pokud si rádi zazpíváte jak na festivale, tak i v kruhu přátel na vaší zahradě 👩‍🎤, může se vám stát, že ráno po probuzení sotva promluvíte. Pro tyto případy s sebou mějte po ruce doplněk stravy #tantumnatura, který vám pomůže najít váš ztracený hlas. 🎤
◽
◽
◽
#tantumfamily #tantumtipy #tantumleto #festival #leto #oslava #slunce #rodina #pratele #zavaba #zpev #hlas #nahlas