Na co se nejčastěji ptáte

Na co se nejčastěji ptáte

Nejčastější dotazy k Tantum Verde

Můžu Tantum Verde koupit i jinde než v lékárně?

Ne. Tantum Verde je registrovaný lék, jeho účinnost a bezpečnost je prokázaná a ověřená klinickými studiemi, lékárníky a lékaři. Přípravky prodávané v supermarketech do této kategorie nepatří, o jejich účinnosti a bezpečnosti data k dispozici nejsou.

Trpím častou bolestí v krku, ale její příčinou není nachlazení. Je to možné?

Ano, bolest v krku může mít i jiné příčiny, například pobyt v klimatizovaných nebo přetopených místnostech, kouření apod.
Náš tip: Přečtěte si, jak léčit bolest v krku.

Jaký je rozdíl mezi Tantum Verde Spray a Spray Forte?

Tantum Verde Spray Forte je 2krát silnější než Tantum Verde Spray. Má také 2krát vyšší obsah účinné látky – 3 mg benzydamin hydrochloridu. Je určený pro dospělé pacienty v dávce 3 stříknutí 3krát denně. Tantum Verde sprej obsahuje 1,5 mg benzydamin hydrochloridu a je určený pro děti od 6 let a pro dospělé.

Působí Tantum Verde jen proti bolesti v krku během nachlazení?

Ne, Tantum Verde můžete použít i po návštěvě zubního lékaře, popřípadě po stomatochirurgických zákrocích v dutině ústní ke zmírnění bolesti. V těchto případech je vhodný především Tantum Verde ve formě roztoku.
Náš tip: Přečtěte si, jak zmírnit bolest po stomatochirurgickém zákroku.

Působí Tantum Verde proti aftům?

Ano, k léčbě aftů je možné použít všechny formy léku.
Náš tip: Přečtěte si nejčastější otázky o ústní hygieně. Odpovídá zubní lékařka Dita Řehořová Hrušecká.

Kdy je vhodné používat Tantum Verde?

Tantum Verde můžete použít při jakémkoliv zánětlivém onemocnění v dutině ústní a krku. Nejlepší výsledky má však při léčbě bolesti v krku a u začínající angíny.

Mohou Tantum Verde užívat i děti?

Ano, sprej a pastilky jsou vhodné pro děti od 6 let, roztok i pro mladší. Dětem od 4 let, které neumí kloktat, můžete vytřít ústní dutinu tamponem namočeným v neředěném roztoku Tantum Verde.

Nejčastější dotazy k Tantum Natura

Trpím silnou bolestí spojenou se zánětem v krku. Pomůže mi doplněk stravy Tantum Natura?

Pokud jste nemocní, sáhněte raději po lécích. Bolest a zánět v krku řeší přípravky Tantum Verde.

Co přesně doplněk stravy Tantum Natura obsahuje?

Pastilky jsou na bázi extraktu včelího produktu propolisu, který na sliznici zanechává ochranný film. Dále obsahují vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systém a snižuje únavu a vyčerpání. Ve variantě citron a med najdete také zinek, který také přispívá k normální funkci imunitního systému a pomáhá podporovat obranyschopnost organismu.
Náš tip: Přečtěte si článek o propolisu a seznamte se s tímto přírodním pomocníkem!

Jako celiak/diabetik mám potravinová omezení. Můžu si vzít Tantum Naturu?

Ano.

Obsahuje Tantum Natura želatinu?

Ne, místo želatiny používáme pro doplněk stravy Tantum Natura arabskou gumu. Díky tomu si ho mohou s klidným svědomím dopřát i vegetariáni.

Kde doplněk stravy Tantum Natura seženu?

V lékárnách, DM drogeriích a Medipointech hypermarketu Globus i na vybraných čerpacích stanicích Shell, Benzina a OMV.

Nejčastější dotazy k Tantogrip

Od kolika let je možné Tantogrip užívat?

Od 12 let.

Je Tantogrip dostatečně silný, aby mi pomohl i na chřipku?

Ano, Tantogrip obsahuje osvědčenou účinnou kombinaci 600 mg paracetamolu a 10 mg fenylefrin hydrochloridu. V této kombinaci jednotlivé látky vzájemně zesilují svůj účinek. Tantogrip je tak pro dospívající a dospělé osoby s průměrnou tělesnou stavbou dostatečně účinný na příznaky chřipky. Jako pomocnou látku obsahuje vitamín C.

Jak často mohu Tantogrip užívat?

Jeden sáček v intervalu 4–6 hodin. Během 24 hodin byste měli užít maximálně 4 sáčky.

Co potřebuju k přípravě nápoje Tantogrip?

Zhruba 150 ml vody jakékoliv teploty. Podle chuti můžete připravený roztok dosladit nebo použít víc vody.

Můžu současně s lékem Tantogrip užívat i jiné přípravky?

Při užívání léku Tantogrip byste neměli užívat jiné přípravky s obsahem stejných účinných látek (paracetamol, fenylefrin).
O použití s jinými pravidelně užívanými léky byste se měli poradit s lékařem nebo lékárníkem, zejména (ale ne výhradně) pokud jde o antidepresiva nebo léky na kardiovaskulární onemocnění.

Mám chřipku a jsem těhotná. Co mám dělat?

Veškeré podávání léků během těhotenství konzultujte s lékařem.

Pomáhá Tantogrip jen na horečku?

Ne, použitá kombinace účinných látek nejen snižuje horečku, ale účinně ulevuje i od dalších příznaků typických pro chřipku a nachlazení – bolestí svalů a kloubů, bolesti hlavy nebo ucpaného nosu.

Můžu po užití Tantogripu řídit auto?

Ano, Tantogrip nesnižuje pozornost a schopnost řídit nebo obsluhovat jiné stroje.

Jak rychle mi Tantogrip zabere?

Rychle, lze předpokládat, že do půl hodiny.

Jako celiak/diabetik mám potravinová omezení. Můžu si vzít Tantogrip?

Tantogrip neobsahuje lepek a mohou ho užívat i celiaci. Pokud se léčíte s diabetem, Tantogrip můžete použít po poradě s lékařem, který je obeznámený s vaším stavem.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku