Horečka: Dobrý sluha, ale zlý pán

Horečka: Dobrý sluha, ale zlý pán

Chřipka

Horečka vás při nemoci může pořádně potrápit. Naučte se rozeznat, kdy je tělu prospěšná a kdy ji raději zahnat.

Neoblíbený pomocník

Zvýšená teplota nebo horečka jsou přirozené reakce našeho těla, které nám dávají vědět, že něco není v pořádku. Zabraňuje množení virů a bakterií a dokáže zaktivovat imunitní systém.

Do 38,5 °C nemusíte mít z teploty obavy, pokud se přehoupne přes tuto hranici a doprovází ji pocení a střídání stavů zimnice a horka, je na čase ji začít srážet.

Pokud vaše tělo bojuje s nemocí pomocí horečky, dopřejte si dostatek odpočinku, tekutin a vitamínů.

Přichází ve dvou vlnách

První vlnu rozeznáte podle studených končetin a zimničných stavů. Tělo se totiž postupně zahřívá na teplotu, kterou se pustí do boje s nemocí. Druhá vlna vás už většinou donutí zůstat v posteli – tělo se zahřálo na požadovanou teplotu. Zápasí s nemocípocením se zbavujete škodlivých látek.

Jak ji srazit?

Nejosvědčenějším receptem na sražení horečky jsou studené obklady – namočte ručník nebo utěrky do chladnější vody a přiložte na krk, čelo a do podpaždí. Teplota vody by měla být mezi 25 až 30 °C, ale i tak vám bude na rozehřátém těle připadat studená. U dětí postačí zábaly nohou. Na více místech by jejich tělu mohly naopak způsobit šok. U kojenců se zábalům raději vyhněte.

Tip: Můžete vyzkoušet i recept našich babiček – smíchejte jablečný ocet s vodou a postupujte jako u klasických obkladů.

Zábal nechte působit 5 až 15 minut, během dvou hodin obklady třikrát vyměňte. Pokud máte při horečce studené ruce i nohy, zábaly vynechejte.

Nic nepokazíte ani bylinkami. Naopak čaj z meduňky vás uklidní, lípa, bezinka nebo hřebíček pomůžou pocení i snížit horečku.

Pokud potřebujete rychle fungovat a nemáte na zábaly ani odpočinek čas, vyzkoušejte lék Tantogrip citrón nebo Tantogrip pomeranč. Nápoj si z něj můžete připravit v teplé i studené podobě a během 20 minut vám uleví nejen od horečky, ale i ostatních příznaků chřipky – zapudí zimnici, uleví od bolesti hlavy i svalů a uvolní ucpaný nos.

Kdy už to „hoří“?

Přetrvávají horečky nad 39 °C déle než 4 dny? Jděte k lékaři. Stejně tak, pokud nemocný v horečkách omdlévá, nebo ho popadá dušnost. U malých dětí i v případě, když se objeví celkové křeče, nebo horečka nad 40 °C.

Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Dnes nás zajímá jedna věc. Myslíte si, že budou letos bílé Vánoce ❄️ nebo je strávíme opět "na blátě" ☔?
#tantumfamily #vanoce #bilevanoce #vanocenablate #christmas #whitechristmas #snow
  • Nepokazte si Vánoce nachlazením. 😪
Čemu se v období viróz vyhnout a co rozhodně nedělat při nachlazení? 😷
Co nejvíc odpočívejte v teple domova, vyměňte látkové kapesníky za papírové, vyhýbejte se alkoholu. Bolest v krku slivovicí nezaženete, raději vyzkoušejte Tantum Verde Spray Forte, který je vhodný jen pro dospělé, a účinně bojuje s bolestí v krku. 👍 
#tantumfamily #tantumverde #tantumradi #tantumtipy #cold #coldoutside #hot #healthy #health ✅ Tantum Verde Spray Forte obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Už máte připravenou mikulášskou nadílku? 🎁
Přibalte letos k sladkostem i něco užitečného. 🍬🍭🍯
Pastilky Tantum Natura jsou doplňkem stravy, který si poradí s
podrážděním od chrapotu i dalšími nepříjemnými pocity v krku. 
Obsahují výtažek z propolisu a vitamín C. 
#tantumnatura #tantumfamily #mikulas #nadilka #vanoce #prosinec #winter #christmas #xmas #christmasiscoming #healthychristmas
  • Prosinec klepe na dveře. Připravte svým nejbližším adventní kalendář, který je nejen potěší, ale zároveň posílí jejich imunitu. Přidejte do balíčků kromě čokolády a bonbonů i doplněk stravy Tantum Natura. Funguje jako vzpruha v období stresu, napomáhá normální funkci imunitního systému a je vhodný pro děti od 3 let.
#tantumnatura #tantumfamily #tantumradi #tantuminspiruje #advent #vanoce #inspirace #kalendar #calendar #adventcalendar #gift