Bolest v krku: Co na ni zabere?

Bolest v krku: Co na ni zabere?

Bolest v krku

Ráno se probudíte a hned víte, že je zle: každé polknutí bolí a vy sotva mluvíte. Co vám pomůže? Máme tipy pro vás i celou vaši rodinu.

Čím to je?

Bolest v krku může mít celou řadu příčin. Může znamenat, že se blíží viróza, ale i angína – zároveň může jít jen o pozůstatek ze včerejšího večera na koncertu. Vašemu krku škodí pobyt v prašném a zakouřeném prostředí stejně jako nadměrné namáhání hlasivek.

Sledujte především to, jestli se nepřidá i teplota okolo 38 ˚C. Potom se neozývá jen včerejší koncert a měli byste si zajít k lékaři.

Pomoc ze spíže

Možná máte doma hned několik pomocníků, které vašemu krku uleví. Co vám může pomoct?

I med vám může ulevit od bolesti v krku.
I med vám může ulevit od bolesti v krku.
 • Český med
 • Skořice – Skvělá je v kombinaci právě s medem. Tato kombinace chutná a ulevuje.
 • Šalvěj – Jako čaj nebo kloktadlo.
 • Hřebíček – Zkuste ho chvíli cucat.
 • Vlažná voda se solí – Půl lžičky na jednu skleničku. Kloktejte, nepolykejte.
 • Čaj – Bylinný nebo ovocný, ideálně s citronem a medem.
 • Vitamín C a zinek – Oba přispívají k normální funkci vaší imunity.

Pomůžou vám také tzv. Priessnitzovy obklady. Přiložte na krk látku namočenou ve studené vodě, na ni položte igelit a navrch suchou látku. Nechte působit hodinu až dvě.

Nezapomínejte pít dost tekutin a rozhodně se nesnažte léčit alkoholem. Ten vaše tělo jen zatěžuje ve chvíli, kdy má samo dost práce s nemocí.

Účinný pomocník z lékárny

Chcete něco, co vám pomůže rychle a léčí příčinu obtíží? Zaskočte si do lékárny pro Tantum Verde. Léčí bolest a zánět a pomůže vám od nepříjemných pocitů v krku. Vaše děti ocení pastilky, vám uleví sprej nebo kloktadlo.

Tip: Kupte si Tantum Verde v jakékoliv podobě do 30. 3. a dostanete přírodní doplněk stravy s propolisem Tantum Natura za symbolickou 0,1 Kč.

Aby se bolest nevrátila

Jak bolesti v krku pro příště předejít?

 • Posilujte svou imunitu. Pomůže vám s tím dostatek vitamínu C, zinku a také flavonoidy obsažené v ovoci, zelenině a čajích.
 • Oblékejte se podle počasí.
 • Pokud to jde, vyhýbejte se zakouřenému a prašnému prostředí.
 • Nenamáhejte nadměrně hlasivky.

Vaší imunitě prospěje také propolis. Ten najdete spolu s vitamínem C v doplňku stravy Tantum Natura. Celý březen ho navíc dostanete ve vybraných lékárnách k léku Tantum Verde.


Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

 • Vypnout ⏹, zapnout ▶, ztlumit ⏬, zesílit ⏫.
S kým se nejčastěji hádáte o nastavení klimatizace v autě? 🚗
Kdyby vás z ní cestou na výlet škrábalo v krku, stačí zastavit na benzínce, protože i tam seženete doplněk stravy Tantum Natura který je vhodný i pro děti od 3 let. ▫️
▫️
▫️
#tantumnatura #tantumfamily #tantumtipy #benzina #auto #klimatizace #zima #horko #leto
 • Na profilu naší milované Marty @marta.jandova si můžete zasoutěžit. 💚 Ve hře je nové album, doplněk stravy Tantum Natura a další nezbytnosti pro letní dobrodružství. 🌞 ▫️
▫️
▫️ #tantumnatura #tantumfamily #pastilkynahlas #soutez
 • Dovolená znamená míň spánku a nové prostředí, které může přinést nemoc. 🤒 Jak děti ochránit, aby si užily dovolenou bez škrábání v krku?
Předcházejte situacím, které způsobují oslabení organismu. Děti by tedy měly mít dostatek spánku 🛏 a nepřehánějte to s klimatizací v autě 🚗.
Pokud nachlazení přece jen příjde, snažte se ho podchytit hned v začátku. Pokud si vaše dítko postěžuje na škrábání v krku, hodí se mít po ruce doplněk stravy #tantumnatura. 👍
◾
◾
◾
#dovolena #tantumradi #tantumtipy #rodinnadovolena #leto #prazdniny #rodina #vylet #zabava #sranda #nemoc #zdravi #tantumfamily
 • Letní zahradní oslava nebo festival pod širým nebem? ☀ Pokud si rádi zazpíváte jak na festivale, tak i v kruhu přátel na vaší zahradě 👩‍🎤, může se vám stát, že ráno po probuzení sotva promluvíte. Pro tyto případy s sebou mějte po ruce doplněk stravy #tantumnatura, který vám pomůže najít váš ztracený hlas. 🎤
◽
◽
◽
#tantumfamily #tantumtipy #tantumleto #festival #leto #oslava #slunce #rodina #pratele #zavaba #zpev #hlas #nahlas