8 zelených zázraků pro vaše zdraví

8 zelených zázraků pro vaše zdraví

PrevenceVýživa

Zelený čtvrtek si zaslouží zelenou oslavu, nemyslíte? A zatímco někteří vyrazí na pivo, vy sáhněte po tom, co vaše tělo opravdu ocení. Zelené zázraky najdete mezi potravinami, které běžně používáte, i na zahradě.

Pistácie – mlsáním proti stresu

Možná to netušíte, ale pistácie je plná látek, které vám prospívají. Obsahuje mimo jiné vlákninu, bílkoviny, vitamín B6, měď a fosfor. Pomáhá snižovat stres a krevní tlak. A co může být při stresových situacích lepšího, než si mlsnout?

Brokolice – ideální na hubnutí

Dětmi nenáviděná, dospělými zbožňovaná. Brokolice je studnice vitamínu C, ale také vit. D, E a sk. B. Kromě nich obsahuje i železo, vápník a hořčík a oceníte ji i při hubnutí. Má totiž nízký obsah sacharidů a spoustu vody.

Avokádo a „dobrý tuk“

Není tuk jako tuk a avokádo je toho důkazem. Obsahuje mononenasycené tuky, které jsou pro tělo prospěšné, a kromě nich také vit. B, E, K a draslík.

Zelený čaj trumfne kávu

Dochází vám energie? Zkuste místo kávy kvalitní zelený čaj, budete překvapení, jak vás probere. Kromě povzbuzujících účinků působí také antioxidačně a odplavuje z těla škodliviny. Také podporuje imunitu a snižuje krevní tlak a cholesterol.

Opomíjená kapusta

Kdy jste měli naposledy kapustu? Tato opomíjená zelenina vám dodá vitamín C, antioxidanty, omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny a minerály. Pomáhá předcházet vředůmpodporuje látkovou výměnu.

Když kopřiva nežahá

Že jste se při pomyšlení na kopřivu oklepali? Stačí ji spařit vodou a přestane žahat. Obsahuje snadno stravitelné minerály, pročišťuje a podporuje trávení. Vyzkoušejte ji!

Lipový květ pomáhá se vypotit

Přírodní lék, který by vám doporučila i babička. Při nemoci podporuje pocení.

Pampeliška do salátu

Přidejte mladé pampeliškové listy do salátu, vaše tělo vám poděkuje. Podporuje metabolismus, její kořen zase pomáhá s očistou organismu. Listy obsahují vitamíny B, C a D, draslík, mangan a vápník.

Pamatujte, že pokud se dlouhodobě léčíte s nějakým onemocněním, měli byste výraznější změny v jídelníčku konzultovat se svým lékařem. I bylinky nebo zelenina se totiž mohou vzájemně ovlivňovat s vašimi léky.

Jaké zelené potraviny jste si oblíbili vy? Napište nám na náš Facebook!

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • 🐣🥚 Hody, hody doprovody, dejte Tantum citrónový! 🍋 Nedáte-li citrónový, dejte pomeranč a med, škrábání v krku uleví hned. 👍
Odříkávat velikonoční říkanky pořád dokola dá občas pořádně zabrat. Vybavte koledníky doplňkem stravy Tantum Natura a hlas je nezklame.
#kdyzjdeohlas #momenty #tantumnatura #velikonce #easter #vajicko #easteregg #tantumfamily
  • Oslavte zelený čtvrtek pořádnou zelenou vitamínovou bombou. Víte, které zelené potraviny jsou pro vaše tělo prospěšné? 💚 Brokolice je plná vitamínu C, D, E a obsahuje i železo a hořčík. Má nízký obsah sacharidů a hodně vody, takže ji využijete například pokud hubnete.
💚 Bazalku jsme už několikrát opěvovali, připomínáme tedy, že ulehčuje odkašlávání, uklidňuje nervy a navozuje dobrou náladu.
💚 Avokádo obsahuje mononenasycené tuky, které jsou prospěšné pro tělo.
💚 Pokud přidáte do jídla listy z pampelišky, podpoříte tak svůj metabolimus.

Přesvědčili jsme vás? Připravíte dnes svým blízkým zelené pohoštění?
#tantumfamily #tantumtipy #tantumradi #zelenyctvrtek #zelena #green #healthy #food #greenfood
  • Venku konečně svítí slunce a teploty se přehouply přes 15 stupňů ☀, vy ale musíte zůstat v posteli - dostihlo vás jarní nachlazení.🤐 Od chřipky a nachlazení uleví nápoj z léku Tantogrip do 20 minut. Máte #tantogrip ve vaší domácí lékarničce?
#tantumfamily #flu #sick #nemoc #chripka #ryma #hepci #nachlazeni #marod ✅Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
  • Právě teď je ten správný čas vrhnout se na sázení bylinek.
Víte, co by ve vaší zahrádce nemělo chybět? 🌿 Látky obsažené v bazalce podporují chuť k jídlu a usnadňují trávení
🌿 Levandule uvolňuje svaly a pomáhá při bolesti hlavy a zad.
🌿 Čaj z majoránky zahradní vám pomůže při nachlazení.
🌿 Meduňka lékařská zpříjemní spánek a uleví od bolesti hlavy.
🌿 Máta peprná zklidňuje organismus.
☀ Najděte jim slunné místo, kde se jim bude dařit.
#bylinky #pestujeme #zahrada #zahradnik #bylinkarka #herbs #nature #flower #jaro #tantumfamily #tantumradi #tantumtipy