6 rad, co NEdělat při nachlazení

6 rad, co NEdělat při nachlazení

NachlazeníPrevence

Co při nachlazení dělat už nejspíš víte, ale jste si jistí, co při něm dělat nemáte?

1.     Na kloktání slivovice zapomeňte

Taky vám tatínek vždycky radil, abyste bolest krku vypálili pálenkou? Vysoký obsah alkoholu vysušuje sliznici, která je pak náchylnější k dalšímu poškození. Proto se při nemoci alkoholu raději vyhýbejte. Jestli hledáte účinného pomocníka proti bolesti v krku, vyzkoušejte Tantum Verde Spray Forte, který je stejně jako alkohol vhodný jen pro dospělé, ale na rozdíl od alkoholu účinně bojuje s bolestí v krku.

2.     Nepřepínejte se

Všichni to známe. Cítíte, že na vás „něco leze“, ale na odpočinek nemáte čas. Obzvlášť teď před Vánocemi, kdy je potřeba nakoupit dárky, upéct cukroví a uklidit byt. Pokud je vám nachlazení v patách, snažte se své aktivity omezit na minimum a odpočívejte co nejvíce. Dárky nakupte z pohodlí domova po internetu a o pomoc s domácností poproste svou drahou polovičku nebo děti.

3.     Látkové kapesníky vyměňte za papírové

Nedáte dopustit na látkové kapesníky? Děláte chybu. V látkových kapesnících se po jejich použití drží infekce, proto jsou vhodnější papírové kapesníky, které po použití ihned vyhoďte.

4.     Nebraňte se lékům

Snažíte se stůj co stůj bojovat s nachlazením bez léků? Můžete si tím přitížit, obzvlášť pokud nemáte čas na to se vyležet. Zbytečně se netrapte a sáhněte po Tantum Verde – ať už ve formě pastilek nebo ve spreji. Pomáhá od bolesti v krku a potlačuje zánětlivé procesy. Pro děti od 4 let se hodí kloktadlo. Dětem, které neumí kloktat, vytřete ústa tamponem namočeným v roztoku. Další tipy, jak bojovat s bolestí krku u dětí, si přečtěte zde.

5.     Vyhněte se saunám

Saunování je skvělé pro posilování imunity, pokud se však u vás nachlazení už projevilo, sauně se obloukem vyhněte. Nejen, že vysoká teplota zhoršuje projevy nachlazení, malá místnost a teplé, vlhké prostředí je navíc ideální pro šíření bakterií a virů.

6.     Nekombinujte protichůdné léky

Pokud se rozhodnete sáhnout po lécích, dejte si pozor na jejich vzájemné ovlivňování. Berete léky na vykašlávání? Tak se vyhněte lékům na uklidnění. A naopak. To samé platí i u bylinek. V dýchacích cestách by se vám tak nahromadilo velké množství hledu bez možnosti vykašlání.

Máte nějaký další tip, co nedělat při nachlazení? Podělte se o něj s námi do komentářů na Facebooku.

Související články

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku