6 marodů k zbláznění: Kdo se vám vybaví?

6 marodů k zbláznění: Kdo se vám vybaví?

Chřipka

Asibrzoumřu, remcalka nebo notorický nicminení… Znáte ve svém okolí některého z těchto typů marodů na zabití? Varování: Může se stát, že na něj zrovna něco leze!

Asibrzoumřu

„Je to se mnou vážné, cítím to v kostech. Nebojte se mi to říct do očí, paní doktorko… já to unesu!“

Z chřipky pokaždé dělá zápal plic a při prvním kýchnutí na sebe navrství všechny deky v okruhu deseti metrů. Ano, hádáte správně. Je to učebnicový příklad hypochondra! Máte ho doma taky?

Remcalka nepříjemná

Zachraň se, kdo můžeš! Remcalka nepříjemná má horečku a v následujících sedmi dnech vám radíme vyzbrojit se trpělivostí: dozvíte se každičký detail o tom, jak se jí to jen mohlo stát. Proč zrovna ona? Teď, když hoří uzávěrka a děti musí do školy.

Přejeme pevné nervy, s remcalkou si totiž nelze počít nic jiného než… uvařit jí čaj a rychle se vymluvit, že musíte skočit do lékárny. Dnes už potřetí.

Nicminení

„Proč bych jako zůstal doma? Vždyť je to jen rýma. Nechápu, proč tolik vyvádíš!“

Pana nicminení poznáte podle toho, že si nedokáže přiznat slabost. Váš přísný pohled ho možná přinutí, aby se s opovržením vrátil pod peřinu a popadl ovladač od televize. Jen co však vytáhnete paty z domu, vyplíží se do kanceláře, kde nakazí celé patro. Co naděláte, že? Příště mu schovejte klíčky od auta.

Plašivka

Noční můra maminek. Přiznejme si, která z nás tak trochu nevyvádí, když je dítě nemocné? Plašivka ale nežije ničím jiným a co hůř, pod vyděšeným zevnějškem skrývá ostré lokty a nehorázné nároky.

V čekárně ji poznáte na první dobrou: prozradí ji slzy na krajíčku a zmačkaný kapesníček, kterým mává na sestřičku: „Podívejte se, jaký je můj Jenda bledý! Snad byste nám mohla dát přednost, máte vy vůbec srdce?“ Ach ne, už zase!

Herec

Oscara za nejlepší herecký výkon získává… Náš pan herec! Každé kýchnutí je v jeho podání řeckou tragédií a kašel předvádí s teatrálností ikon stříbrného plátna.

Bydlet s ním je hotové peklo. Vyžaduje totiž neustálou pozornost. Když je herec nemocný, rovnou zapomeňte na vše ostatní kromě nezištné péče o Jeho Velebnost. Od přísunu pastilek na cucání po domácí česnečku ve vlastnoručně vydlabaném bochníku chleba. Nezapomínejte, že je to samozřejmost. Máte ho přece ráda!

Všehomix

Máte doma kombinaci všech zmíněných typů marodů? Doufáme, že ne. Jakmile uslyšíte zapípání teploměru, zabarikádujte se v koupelně a přivolejte posily. Jeho povaha je totiž nepředvídatelná a pohybuje se na škále od: „Nejsem nemocný“ po: „Umírám!“. Řešení neexistuje. Mrzí nás to. 🙂

Ať už doma máte nezvladatelného maroda, nebo ne, doufáme, že se vám blízcí za péči vždy odvděčí. Své zkušenosti a úsměvné zážitky nám nezapomeňte napsat na Facebook.

 

 

 

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • 🐣🥚 Hody, hody doprovody, dejte Tantum citrónový! 🍋 Nedáte-li citrónový, dejte pomeranč a med, škrábání v krku uleví hned. 👍
Odříkávat velikonoční říkanky pořád dokola dá občas pořádně zabrat. Vybavte koledníky doplňkem stravy Tantum Natura a hlas je nezklame.
#kdyzjdeohlas #momenty #tantumnatura #velikonce #easter #vajicko #easteregg #tantumfamily
  • Oslavte zelený čtvrtek pořádnou zelenou vitamínovou bombou. Víte, které zelené potraviny jsou pro vaše tělo prospěšné? 💚 Brokolice je plná vitamínu C, D, E a obsahuje i železo a hořčík. Má nízký obsah sacharidů a hodně vody, takže ji využijete například pokud hubnete.
💚 Bazalku jsme už několikrát opěvovali, připomínáme tedy, že ulehčuje odkašlávání, uklidňuje nervy a navozuje dobrou náladu.
💚 Avokádo obsahuje mononenasycené tuky, které jsou prospěšné pro tělo.
💚 Pokud přidáte do jídla listy z pampelišky, podpoříte tak svůj metabolimus.

Přesvědčili jsme vás? Připravíte dnes svým blízkým zelené pohoštění?
#tantumfamily #tantumtipy #tantumradi #zelenyctvrtek #zelena #green #healthy #food #greenfood
  • Venku konečně svítí slunce a teploty se přehouply přes 15 stupňů ☀, vy ale musíte zůstat v posteli - dostihlo vás jarní nachlazení.🤐 Od chřipky a nachlazení uleví nápoj z léku Tantogrip do 20 minut. Máte #tantogrip ve vaší domácí lékarničce?
#tantumfamily #flu #sick #nemoc #chripka #ryma #hepci #nachlazeni #marod ✅Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
  • Právě teď je ten správný čas vrhnout se na sázení bylinek.
Víte, co by ve vaší zahrádce nemělo chybět? 🌿 Látky obsažené v bazalce podporují chuť k jídlu a usnadňují trávení
🌿 Levandule uvolňuje svaly a pomáhá při bolesti hlavy a zad.
🌿 Čaj z majoránky zahradní vám pomůže při nachlazení.
🌿 Meduňka lékařská zpříjemní spánek a uleví od bolesti hlavy.
🌿 Máta peprná zklidňuje organismus.
☀ Najděte jim slunné místo, kde se jim bude dařit.
#bylinky #pestujeme #zahrada #zahradnik #bylinkarka #herbs #nature #flower #jaro #tantumfamily #tantumradi #tantumtipy