6 marodů k zbláznění: Kdo se vám vybaví?

6 marodů k zbláznění: Kdo se vám vybaví?

Chřipka

Asibrzoumřu, remcalka nebo notorický nicminení… Znáte ve svém okolí některého z těchto typů marodů na zabití? Varování: Může se stát, že na něj zrovna něco leze!

Asibrzoumřu

„Je to se mnou vážné, cítím to v kostech. Nebojte se mi to říct do očí, paní doktorko… já to unesu!“

Z chřipky pokaždé dělá zápal plic a při prvním kýchnutí na sebe navrství všechny deky v okruhu deseti metrů. Ano, hádáte správně. Je to učebnicový příklad hypochondra! Máte ho doma taky?

Remcalka nepříjemná

Zachraň se, kdo můžeš! Remcalka nepříjemná má horečku a v následujících sedmi dnech vám radíme vyzbrojit se trpělivostí: dozvíte se každičký detail o tom, jak se jí to jen mohlo stát. Proč zrovna ona? Teď, když hoří uzávěrka a děti musí do školy.

Přejeme pevné nervy, s remcalkou si totiž nelze počít nic jiného než… uvařit jí čaj a rychle se vymluvit, že musíte skočit do lékárny. Dnes už potřetí.

Nicminení

„Proč bych jako zůstal doma? Vždyť je to jen rýma. Nechápu, proč tolik vyvádíš!“

Pana nicminení poznáte podle toho, že si nedokáže přiznat slabost. Váš přísný pohled ho možná přinutí, aby se s opovržením vrátil pod peřinu a popadl ovladač od televize. Jen co však vytáhnete paty z domu, vyplíží se do kanceláře, kde nakazí celé patro. Co naděláte, že? Příště mu schovejte klíčky od auta.

Plašivka

Noční můra maminek. Přiznejme si, která z nás tak trochu nevyvádí, když je dítě nemocné? Plašivka ale nežije ničím jiným a co hůř, pod vyděšeným zevnějškem skrývá ostré lokty a nehorázné nároky.

V čekárně ji poznáte na první dobrou: prozradí ji slzy na krajíčku a zmačkaný kapesníček, kterým mává na sestřičku: „Podívejte se, jaký je můj Jenda bledý! Snad byste nám mohla dát přednost, máte vy vůbec srdce?“ Ach ne, už zase!

Herec

Oscara za nejlepší herecký výkon získává… Náš pan herec! Každé kýchnutí je v jeho podání řeckou tragédií a kašel předvádí s teatrálností ikon stříbrného plátna.

Bydlet s ním je hotové peklo. Vyžaduje totiž neustálou pozornost. Když je herec nemocný, rovnou zapomeňte na vše ostatní kromě nezištné péče o Jeho Velebnost. Od přísunu pastilek na cucání po domácí česnečku ve vlastnoručně vydlabaném bochníku chleba. Nezapomínejte, že je to samozřejmost. Máte ho přece ráda!

Všehomix

Máte doma kombinaci všech zmíněných typů marodů? Doufáme, že ne. Jakmile uslyšíte zapípání teploměru, zabarikádujte se v koupelně a přivolejte posily. Jeho povaha je totiž nepředvídatelná a pohybuje se na škále od: „Nejsem nemocný“ po: „Umírám!“. Řešení neexistuje. Mrzí nás to. 🙂

Ať už doma máte nezvladatelného maroda, nebo ne, doufáme, že se vám blízcí za péči vždy odvděčí. Své zkušenosti a úsměvné zážitky nám nezapomeňte napsat na Facebook.

 

 

 

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Co nesmí chybět v zimě ve vaši lékárničce? Tantum Verde! Proč? Nepříjemnou bolest v krku nemá rád nikdo z nás.
#tantumfamily #tantumverde #zima #bolest #bolestvkrku #lekarnicka #doma #winter #snow #snih #mraz
✅ Tantum Verde obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Jak si užít jarní prázdniny na horách bez nachlazení? ❄🤧
🙆‍♀ Nepodceňujte výběr oblečení. Základem jsou kvalitní funkční materiály a tři termovrstvy – sací, izolační, ochranná.
⛄ Buďte v suchu. Po návratu ze zimní procházky nebo lyžovačky se ihned převlékněte do suchého.
⏰ Zaplašte první příznaky včas. Bolí vás v krku a máte strach, že nachlazení vám zkazí zbytek pobytu na horách? V takových případech mějte po ruce Tantum Verde. Pastilky tiší bolest a dráždění v krku a usnadňují polykání.
#tantumfamily #zima #rodina #zabava #rodinechvilky #
✔Tantum Verde obsahují benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Dnes je Den svatého Valentýna ❤ . Jak dáváte najevo svým nejbližším, že vám na nich záleží? 💚
#valentyn #laska #rodina #pratele #kamaradi #tantumfamily
  • Určitě to znáte. Ráno zazvoní budík ⏰, vstanete a už je vám jasné, že na vás něco leze 🤒. Hlava vám třeští, zimnice klepe s celým vaším tělem, ... Vy ale do práce dnes prostě musíte 💻! Sáhněte po nápoji z léku Tantogrip. Uleví vám od prvních příznaků chřipky a vy tak svůj pracovní den zvládnete 👍 .
#tantumfamily #tantogrip #tantumradi #zdravi #prace #workhard #drink #napoj #lek #lecime #pracujeme ✔ Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.