5 způsobů, jak marodovi vyjádřit lásku beze slov

5 způsobů, jak marodovi vyjádřit lásku beze slov

Nachlazení

Máte doma maroda? A víte, co teď nejvíc potřebuje? Potřebuje se vyležet a zbavit se bacilů a kromě toho potřebuje vás. Vaši podporu a malé projevy lásky, které se obejdou beze slov.

1. Udržujte dobrou náladu

Nikdo není rád nemocný. A když jde o vašeho partnera nebo dítě, sami víte, jak to chodí. Leží pod peřinou zachumlaný až po uši, nudí se a trápí. Nejlepším lékem na zvednutí nálady je vaše společnost. Pusťte mu jeho oblíbený film a společně se při sledování zasmějte nebo mu předčítejte z knihy, třeba i z té pohádkové. Nevadí, že už to není žádné mrně. Návrat do dětských let potěší i dospělého.

Přečtěte marodovi pohádku na dobrou noc.
Přečtěte marodovi pohádku na dobrou noc.

2. Postarejte se o teplo

Rtuť v teploměru vyletěla nahoru, marod kašle a je malátný? Okamžitě do tepla! A než se vypotí, staňte se jeho strážným andělem. Každá maličkost totiž pomůže a zahřeje u srdce. Doneste mu teplé ponožky a přikryjte ho, když se ve spánku odkope. Pravidelně mu vyměňujte teplé a studené obklady a nakonec převlečte propocené povlečení. V čistém se hned každý cítí lépe.

Tip: Nejen teplo, ale i čerstvý vzduch je důležitý. Nezapomeňte proto pravidelně aspoň na pár minut větrat, ať se v místnosti nedrží bacily.

3. Připravte domácí medicínu

To nejmenší, co můžete pro své nemocné dítě nebo partnera udělat, je donést mu do postele teplý čaj. Obzvlášť pokud marod leží v horečkách, i vstát z postele může být momentálně nad jeho síly.
Pro rychlejší uzdravení připravte některý ze zaručených receptů ze zázvoru, citronu a medu. Postup je jednoduchý a tyto přírodní medicíny se hodí i jako prevence, aby brzy neonemocněla celá rodina. Zkuste třeba cibulový med na nachlazení podle našeho videa:

4. Něco teplého do žaludku

Jestliže nemocný po nějaké době vykoukne zpod peřiny a má chuť na něco k jídlu, je to dobré znamení. K úplnému zotavení mu pomůže například poctivý kuřecí vývar nebo česnečka, nejlépe ta podle tajného babiččina receptu. Zkrátka se postarejte, aby do sebe dostal teplé a výživné jídlo a pro jednou mu odpusťte, když bude chtít jíst v posteli. Věřte nám, že vám to nezapomene.

Tip: Nevíte, co narychlo připravit? Použijte naše zimní recepty proti nachlazení.

Udělejte pro své milé něco hezkého, když jim není dobře.
Udělejte pro své milé něco hezkého, když jim není dobře.

5. Skočte do lékárny pro rychlého pomocníka

Když je marod v teple, má po ruce čaj nebo polévku a cítí se díky vaší péči dobře, zbývá už jen jediné. Zajděte do lékárny pro přípravky Tantum Family, které s bacily zaručené zatočí. Proti bolesti a zánětu v krku nasaďte pastilky nebo sprej Tantum Verde a na úlevu od chřipky a nachlazení rozpustný nápoj Tantogrip. Každé gesto se počítá.

Jak to chodí u vás doma? Je pro vás péče o nemocného samozřejmostí nebo jsme vám právě otevřeli oči? Budeme rádi, pokud se s námi na Facebooku podělíte o tipy, na které  jsme zatím nepřišli.

Související články

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku