5 tipů, jak si nepokazit léto nachlazením

5 tipů, jak si nepokazit léto nachlazením

Bolest v krku

Že nastydnout můžete jen v zimě? Bylo by krásné, kdyby to tak bylo. Onemocnět ale můžete i v létě, na vině je často klimatizace. Pokud pracujete v klimatizovaném prostředí nebo používáte klimatizaci v autě, přečtěte si našich 5 tipů a předejděte nachlazení!

1) Nepřehánějte to s ochlazováním

Rozdíl mezi teplotou venku a v klimatizovaném prostředí by neměl být vyšší než 5 ˚C. Myslete na to při nastavování klimatizace v autě nebo doma, v práci se zkuste s  na rozumné teplotě domluvit s kolegy. Jestli máte v práci jako v chladničce, doneste si z domova svetr a ponožky a nesnažte se zimu přetrpět.

Pro lidské tělo je náročné vyrovnat se s velkými teplotními výkyvy. Proto teplotu v autě snižujte postupně a nepřekračujte zmiňovaný 5 ˚C rozdíl oproti venkovní teplotě.

2) Pijte a zvlhčujte sliznice

Klimatizace vysušuje sliznice, které mají za úkol chránit naše tělo před vniknutím bakterií. Zkuste sliznicím s ochranou pomoct především dostatečným pitným režimem.

Pro zvlhčení nosní sliznice můžete použít také sprej do nosu z mořské vody. Sprej se vám bude hodit i při delší cestě letadlem, kde je vzduch velmi suchý a v malém uzavřeném prostředí se snadno šíří bacily.

3) Odsedněte si od klimatizace

Klimatizace by vám nikdy neměla foukat přímo na obličej nebo tělo, v takovém případě si můžete být téměř jistí, že prochladnete a onemocníte. Proto si nesedejte na místo, kam klimatizace fouká studený vzduch, a v autě se snažte proud vzduchu nasměrovat tak, aby nefoukal přímo na vás.

4) Myjte si ruce

Klimatizace s dlouho nevyměněným filtrem zahlcuje místnost bakteriemi. Proto si pravidelně myjte ruce, nebo mějte alespoň při ruce antibakteriální gel. Pokud máte klimatizaci doma nebo v autě, pravidelně ji čistěte a měňte filtr.

5) Při prvních příznacích nachlazení mějte po ruce pomocníka

Pro jistotu mějte v kabelce nebo tašce Tantum Verde. Působí proti zánětu a bolesti v krku – díky tomu vám pomůže ve chvíli, kdy ucítíte nachlazení a počínající bolest v krku.

Nebo vyzkoušejte naši novinku – pastilky na podrážděný krk Tantum Natura (doplněk stravy) na bázi propolisu s vitamínem C a zinkem. Pastilky bojují s nepříjemnými pocity a drážděním v krku, pomáhají proti chrapotu, škrabání a vysychání sliznice a jsou vhodné i v období nadměrného stresu a únavy.

Máte nějaké osvědčené tipy, jak předcházet letnímu nachlazení? Napište nám je do komentářů. A jestli vyrážíte na dovolenou, užijte si ji a pořádně se zrelaxujte. I to přeci prospívá zdraví. 🙂

Tantum Verde, Tantum Verde Lemon, Tantum Verde Mint, Tantum Verde Eucalyptus, Tantum Verde Orange and Honey, Tantum Verde spray a Tantum Verde spray Forte obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a v krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Probouzíte se ráno, po noci strávené ve stanu, s nepříjemným pocitem v krku? 🤐
Mějte vy i vaši malí táborníci stále při sobě gumové pastilky, které vám pomůžou zahnat dráždivé pocity v krku.
Doplněk stravy #tantumnatura seženete na pultech drogerií @dm_cesko i ve vaší lékárně nebo na benzinové stanici. 💚
◽
◽
◽
#tantumfamily #tantumradi #leto #stan #kemp #stanujeme #rodina #vylet #zabava #navylete #valetujeme #vestanu
  • Léto je v plném proudu. Jak si ho užíváte? Napište nám do komentářů. 😍👇
◽
◽
◽
#leto #tantumfamily #rodina #zavaba #voda #slunce #koupacka #deti
  • Léto s sebou nese kromě pohody i nějaké ty nepříjemnosti. Co by ve vaší lékárničce v létě nemělo chybět?
🆘 Kleštičky na klíšťata a repelent
🆘 Náplast a obinadlo na odřená kolena
🆘 Doplněk stravy #tantumnatura pro úlevu od nepříjemného pocitu v krku
🆘 Lék #tantogrip, který do 20 minut uleví od příznaků nachlazení
◽
◽
◽
#lekarnicka #tantumradi #tantumtipy #tantumfamily #leto #zabava #dobrodrustvi #prvnipomoc #lekarna #lek ✅ Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.
✅ Tantum Verde Roztok obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Doplněk stravy #tantumnatura pomáhá při chrapotu, škrábání v krku a nepříjemnému pocitu v krku. Vyzkoušeli jste už obě příchutě?
◽
◽
◽
#tantumfamily #tantumnatura #pomeranc #citron #med #zdravi #priroda #vitaminy ✅  Tantum Natura je doplněk stravy.