4 tipy proti bolesti zubů: Jak ji zahnat?

4 tipy proti bolesti zubů: Jak ji zahnat?

Ústní hygienaZánět dutiny ústní

Bolest zubů dokáže pořádně otrávit den. Tak co dělat, když vás začne trápit? Poradíme vám.

1.     Kloktání…

Babičky nám proti bolesti zubů radí kloktat slivovici, ale dědové u jejího plýtvání trpí. Je bez pochyby, že alkohol v pálence vám na chvíli od bolesti v dutině ústní uleví. Jen si dejte pozor, ať nekloktáte příliš často. Alkohol může poškodit tkáň v dutině ústní a způsobit tak další neplechu.

2.     …bolest zubů zahání

Máte po trhání osmiček nebo trpíte zánětem v dutině ústní? Šetrnější než kloktání alkoholových zásob je roztok Tantum Verde – díky kombinaci protizánětlivého, analgetického, lokálně anestetického a antimikrobiálního účinku vám rychle uleví od bolesti. Navíc je vhodný už pro děti od čtyř let – stačí namočit tampon do neředěného roztoku a vytřít jím dutinu ústní.

3.     Vyplachujte heřmánkem

Heřmánek zklidňuje a má protizánětlivé účinky, proto i on skvěle funguje při zmírnění bolesti v dutině ústní. Jak na to? Polévkovou lžíci sušených květů zalijte 250 ml horké vody a nechte chvíli vyluhovat. Až voda trochu vychladne, namočte do ní vatový tampon a přiložte na bolavé místo.

4.     Žvýkejte hřebíček

Aromatické koření obsahuje látku eugenol, která funguje jako lokální anestetikum. Stačí hřebíček rozkousat tam, kde vás zub bolí a po chvilce se dostaví úleva od bolesti.

5.     Zchlaďte to

Od nepříjemné tepavé bolesti dokáže zachránit i obyčejný led nebo mražená zelenina. Chladivý obklad zmenší otok a pomůže zmírnit bolest.

Kdy navštívit lékaře?

Bolest zubů je neúnosná a doprovází ji otok, máte zarudlé dásně nebo zapáchající sekret? Raději se zbytečně netrapte a utíkejte k zubnímu lékaři, může jít totiž o zánět. Stejně tak, pokud bolest doprovází horečka nebo problémy s polykáním.

Máte nějaký osvědčený recept proti bolesti zubů? Napište nám jej do komentářů na Facebooku.

 

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

  • Právě teď je ideální čas vybavit svou domácí lékárničku pastilkami léku Tantum Verde, které si poradí s bolestí v krku. Nenechte se zastavit sychravým počasím. ☔
#tantumfamily #tantumverde #tantumtipy #cold #babyitscoldoutside #winter #wintertime #rain #snow
✅Tantum Verde Pastilky obsahují benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Dnes nás zajímá jedna věc. Myslíte si, že budou letos bílé Vánoce ❄️ nebo je strávíme opět "na blátě" ☔?
#tantumfamily #vanoce #bilevanoce #vanocenablate #christmas #whitechristmas #snow
  • Nepokazte si Vánoce nachlazením. 😪
Čemu se v období viróz vyhnout a co rozhodně nedělat při nachlazení? 😷
Co nejvíc odpočívejte v teple domova, vyměňte látkové kapesníky za papírové, vyhýbejte se alkoholu. Bolest v krku slivovicí nezaženete, raději vyzkoušejte Tantum Verde Spray Forte, který je vhodný jen pro dospělé, a účinně bojuje s bolestí v krku. 👍 
#tantumfamily #tantumverde #tantumradi #tantumtipy #cold #coldoutside #hot #healthy #health ✅ Tantum Verde Spray Forte obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.
  • Už máte připravenou mikulášskou nadílku? 🎁
Přibalte letos k sladkostem i něco užitečného. 🍬🍭🍯
Pastilky Tantum Natura jsou doplňkem stravy, který si poradí s
podrážděním od chrapotu i dalšími nepříjemnými pocity v krku. 
Obsahují výtažek z propolisu a vitamín C. 
#tantumnatura #tantumfamily #mikulas #nadilka #vanoce #prosinec #winter #christmas #xmas #christmasiscoming #healthychristmas